o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Amerykański niszczyciel wpłynął na Morze Czarne. Rosjanie w nerwach

288
Podziel się

USS Carney pojawił się na akwenie bezpośrednio sąsiadującym z Rosją. Amerykanie nie ukrywają, że chodzi o zamanifestowanie wsparcia dla swoich sojuszników w tym regionie.

Amerykański niszczyciel wpłynął na Morze Czarne. Rosjanie w nerwach
(flickr.com, Official U.S. Navy Page)
bDTIbYYB

Niszczyciel rakietowy wpłynął na Morze Czarne w niedzielę. Jednostka wyposażona jest między innymi w system obrony przeciwlotniczej Aegis. Na pokład zabiera ponad 330 osób.

Obecność USS Carney pokazuje nasze niezmienne przywiązanie do bezpieczeństwa i stabilności w regionie. Spędzony tu czas pomoże nam w poprawie współpracy oraz wymianie informacji i doświadczeń z państwami partnerskimi - powiedział dowódca jednostki Tyson Young.

O okręcie rozpisują się niemal wszystkie rosyjskie media. Nie brakuje głosów, że to nieprzyjazny krok USA w stosunku do Rosji. Wojskowi mówią wprost, iż amerykański niszczyciel jest zagrożeniem dla baz rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

bDTIbYYD

Wejście amerykańskiego okrętu z rakietami Tomahawk na pokładzie z pewnością stwarza napięcie - powiedział rosyjskiej agencji TASS emerytowany pułkownik i analityk wojskowy Wiktor Litowkin.

To nie pierwsze "odwiedziny" USS Carney na Morzu Czarnym. Niszczyciel USA pojawił się na tym akwenie w lutym i wspólnie z okrętem USS Ross przeprowadził manewry. Wtedy również Rosjanie uznali to za prowokację.

Po aneksji Krymu Rosja znacznie zwiększyła obecność militarną w regionie - twierdzą Amerykanie. Stany Zjednoczone uznają Morze Czarne za rejon strategiczny, dlatego nie mają zamiaru odpuścić tu swojej obecności.

bDTIbYYJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTIbYZe
KOMENTARZE
(288)
gdy o marynar...
3 lata temu
Jeśli "statek", to BEZ RAKIET (i armat), jak Z RAKIETAMI (i armatami), to "OKRĘT", panie "redachtorze internetowy" Bajerski.
X X X
3 lata temu
Ja Rosjanie latają 100 km od swoich granic, siłą rzeczy przy granicy jakiegoś kraju NATO, to prowokują, jak Amerykanie pływają kilka tysięcy km od swoich granic to manifestują poparcie. Fajnie.
równowaga
3 lata temu
Prawdziwy wrzask usłyszeli byśmy gdyby ruskie niszczyciele pływały po Zatoce Meksykańskiej . Przecież to wody międzynarodowe -duduś, co nie
bDTIbYZf
Polak
3 lata temu
I znowu amerykańska prowokacja !!!
obserwator
3 lata temu
Bandziorom wolno wszystko !!! Ale niech no ruscy znajdą się gdzieś na wodach międzynarodowych ile to krzyku ,o jakiś prowokacjach itp KPINY w najwyższym wydaniu tak wygląda demokracja Jankeska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (288)
HETMAN POLNY
3 lata temu
WSPARCIE PAŃSTWA ISLAMSKIEGO ;))))
myślący
3 lata temu
Chytre Jankesy za parę dolarów wszędzie wywołają wojnę !!!
B52
3 lata temu
jak chcesz mieć poprawne relacje z niedźwiedziem podczas głaskania trzymaj pałę w drugiej ręce
Maria
3 lata temu
Jakmozna byc takim prymitywem żeby dążyć do wojny i zabijania ludzi!
Tfu
3 lata temu
Niech wynoszą się za ocean!!! Paszoł won dranie!!!!!
HWDPiS
3 lata temu
Nasz Niszczyciel Antoni tylko pływał w basenie i też denerwował wszystkich.
zxcvbn
3 lata temu
to nie gimbaza to trolle
gwoli ścisłoś...
3 lata temu
To jest żydowska marynarka wojenna.
bDTIbYYX
no ba...
3 lata temu
przy morzu czarnym jest nie tylko rosja , jakoś inne kraje nie protestują
docentpruszcz
3 lata temu
... bracia Rosjanie, zapraszam Was do zatoki meksykańskiej, na manewry wojskowe, dużo wody, będzie wspaniale...
chaM
3 lata temu
Ruscy 4 razy nas rozbierali i jak nadaży sie okazja zrobią to kolejny raz. Jankesi póki co niczego złego nam nie zrobili. Dla mnie bilas przyjażni jest oczywisty. Polityczna przyjażń jest pragamtyczna dam tobie ale pokaż co ty dasz mi. Wolę z Jankesami stracić niż z ruskimi znależć.
JG59
3 lata temu
Pełno tu ruskich konfidentów ?
hue hue
3 lata temu
Znowu nadleci jakiś Mig od zagłuszania , wyłączy usrahellitom 3 światło w kiblu i znowu do najbliższego portu NATO żeby zmienić przydział na ,,biurkowo-lądowy,, bo okazuje się że te ichnie (usrahellskie) systemy nic nie warte są
Polak
3 lata temu
dobry soviet to martwy soviet, tam mówił mój dziadek
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić