Brytyjczycy walczą z ISIS muzyką. Na cały regulator

38

Brytyjscy żołnierze wpadli na nietypowy pomysł i do walki z terrorystami z Państwa Islamskiego używają indyjskiej muzyki.

Brytyjczycy walczą z ISIS muzyką. Na cały regulator
(youtube.com/pixabay.com)

Puszczają głośno piosenki, by wypłoszyć wroga z kryjówek. Brytyjscy wojskowi zostawiają samochody z głośnikami o dużej mocy w pobliżu miejsc, w których mogą ukrywać się bojownicy ISIS. Ci, próbując wyłączyć muzykę, wychodzą z ukrycia. Działanie to pozwala także na lepszą ocenę sprawności terrorystów i na przykład sprawdzenie ich liczebności w danym miejscu.

To również gra psychologiczna. Jak podaje brytyjski "Mirror", wojskowi zyskują w ten sposób przewagę właśnie na tym gruncie. Pokazują wrogowi, że nie czują przed nim lęku, a nawet, że potrafią sobie z niego żartować.

Musieliśmy jakoś zdenerwować bojowników ISIS stacjonujących w rejonie libijskiego miasta Misrata. Poza tym, puszczanie im muzyki pozwala nam ocenić ich siłę. Uważamy, że akcja powiodła się znakomicie - skomentował anonimowy oficer brytyjskiego sztabu.

Oni tej muzyki nienawidzą. Ultrakonserwatywni duchowni islamscy uznali muzykę Bollywood za najbardziej sprzeczną z ich religią. Zakazano jej słuchania w Libii, Afganistanie i Pakistanie, chociaż mniej konserwatywni muzułmanie bardzo ją lubią.

Autor: Antek Kwiatecki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić