aktualizacja 

Celebrytka z "Top Model" usłyszała zarzuty. Wraz z rodziną wyłudziła miliony?

39

Modelka jest podejrzana, że wraz z najbliższą rodziną dopuściła się gigantycznego oszustwa finansowego.

Michalina M.
Michalina M. (East News, Bartosz Krupa/East News)

Rodzinna firma Michaliny M. miała wyłudzić aż 6,5 miliona złotych. Znana głównie z programu "Top Model" celebrytka oraz członkowie jej rodziny usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu. Pieniądze miały zostać wyłudzone na rzekomą inwestycję budowlaną w Szwecji. Rodzina M. miała oszukać nie tylko kontrahentów, ale dopuścić się również przekrętów podatkowych.

Firma została założona w październiku 2010 r. w Szadku. Miała specjalizować się w budowaniu domów z drewna, a wizerunek początkującej modelki, która rok później zyskała sławę dzięki programowi "Top Model", miał być gwarancją wiarygodności oraz sukcesu. Rodzinie M. udało się podpisać intratny kontrakt z Przemysławem K., kontrahentem z Lutomierska. Firma miała wybudować dla niego 33 drewniane bliźniaki, które miały zostać następnie wywiezione do Szwecji.

Umowę zawarto na 3 lata. Inwestor przekazał firmie rodziny M. ponad 5 milionów złotych, na które zaciągnął kredyt. Pieniądze miały zostać przeznaczone na zakup materiałów budowlanych. Gdy okazało się, że pieniędzy jednak nie wystarczy, inwestor znalazł partnera do biznesu, Dariusza M., który zasilił konto firmy kwotą 1,5 miliona złotych. Rodzina M. wciąż jednak zgłaszała deficyt finansowy.

Zgłoszenie o wyłudzeniu trafiło do policji w 2014 r. Okazało się, że znaczna część pieniędzy przekazanych firmie M. pokryła wcześniejsze długi. Dodatkowo wyszło na jaw, że właściciele biznesu z Szadku przeznaczyli duże kwoty na zakup luksusowych dóbr. Przy okazji śledczy odkryli, że firma dopuściła się oszustw podczas rozliczania podatku VAT. Sprawą zajął się urząd skarbowy.

Główną oskarżoną jest matka Michaliny, Jadwiga M. Grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 26-letnia Michalina M., jej 29-letnia siostra Anna M. oraz 54-letni ojciec Krzysztof M. odpowiedzą za ukrywanie mienia i unikanie spłaty zobowiązań. Okazało się bowiem, że ukrywali pieniądze przed wierzycielami i dokonywali np. szeregu umów darowizn, dzięki którym nie mieli fizycznego dostępu do otrzymanej przez inwestorów gotówki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić