Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Chcą uchronić Ziemię. NASA i ESA szykują się do misji

45
Podziel się

NASA i Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) połączą siły, by uchronić naszą planetę przed kolizjami z obiektami kosmicznymi. Na dniach inżynierowie obu agencji spotkają się w Rzymie, aby pomówić o ochronie planetarnej.

nasa ziemia esa
nasa ziemia esa (iStock.com)
bETkwTyZ

Chcą zniszczyć asteroidę. Celem misji AIDA będzie zmiana trajektorii lotu asteroidy Didymos, która orbituje między Ziemią a Marsem. Jedna z sond kosmicznych ma ją strącić z kursu, a druga zbadać jej pozostałości, kiedy już się rozbije.

Didymos ma średnicę wynoszącą ok. 780 metrów. NASA ma dostarczyć statek kosmiczny DART, który wykona pierwszą część myśli. Jego start planowany jest na lato 2021 roku. Do zderzenia z asteroidą ma dojść we wrześniu 2022.

Należący do ESA statek Hera zbada następnie pozostałości asteroidy. Zgromadzone informacje mają pomóc ocenić skuteczność podobnych misji. Mogą one być istotne w przyszłości, w sytuacji poważnego zagrożenia dla Ziemi. Start Hery planowany jest na październik 2024 roku.

bETkwTzb

DART może wykonać swoją misję bez Hery. Wpływ zderzenia tego statku z asteroidą będzie można zmierzyć za pomocą samych obserwacji z Ziemi. Wspólna misja pozwoli jednak wszystko lepiej ocenić. Hera zgromadzi ważne dane, które mogą znaleźć zastosowanie w przyszłych misjach polegających na zmianie trajektorii asteroid – powiedział Ian Carnelli, menedżer projektu Hera, którego cytuje Sky News.

Zobacz także: Zobacz też: "Kosmiczna meduza". Niezwykłe odkrycie NASA
bETkwTzh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETkwTzC
KOMENTARZE
(45)
Daj mi znacz ...
2 lata temu
Js kuli ziemskiej nie kontroluje Ja wiec korzyszczi nie mam Reszte domysl sie Do kogo z tym pytaniem
LoL
2 lata temu
Doczekałem tego jak ja się cieszę ludzie otwórzcie oczy.
Myśl
2 lata temu
"który wykona pierwszą część myśli" o czym myśli?
bETkwTzD
TWOJA STARA
2 lata temu
Najpierw piszom że uderzy a teraz że nie co to ma być!!
lem +
2 lata temu
Pamiętam tą feralną próbę zniszczenia tej asteroidy , jakieś 5 lat później uderzyła w ziemię gdzieś w północną część Oceanu Atlantyckiego. tsunami zmiotło wschodnie wybrzeże USA i Kanady zresztą Europie też się dostało. uderzenie odczuła cała kula ziemska zginęło chyba prawie 800 milów ludzi. Jak widać Earth Safety Agency nie dała rady zmienić przyszłości.
Jajecznica
2 lata temu
Tylko inżynieria sideralna może to zrobić.
Gość Darek
2 lata temu
Zapewne chcą się uszykować na tą asteroidę która ma ponoć w nas walnąć w 203którymś. Jeśli tak to zaatakowanie innej asteroidy statkiem i sprawdzenie jak to będzie działało jest jak najbardziej pożądane w przyszłości.,
BS
2 lata temu
Tylko nierozgarnięty i nie oczytany człek może wierzyć w ,, dziurę ozonową,, , ,,smog,, , ,,globalne ocieplenie,, ! To kłam nakręcany przez przepłaconych ekooszołomow, będących na usługach światowego lobby, które w ten sposób chcą pozyskać miliardy dolarów na ,, walkę,, z ,,pseudo,, ochroną klimatu.
polak
2 lata temu
chronic? chyba przed soba
predator
2 lata temu
dlaczego hela a nie sejus? może to statek łopcych? i co wtedy? galaktyczna wojna?
polak
2 lata temu
albo przykrywka do ataku na Chiny...dokladnie na miasto handlowe!!!! 9 wrzesnia 2019
telewizyjny
2 lata temu
Taka autosugestia co chcesz od niego bo w mowie poukładane brak doku, jemu na pewno nie będzie przeszkadzać...
fad
2 lata temu
Każda interwencja w układ ciał niebieskich ma wpływ na zmianę wzajemnych oddziaływań między nimi . Chwilowa euforia z sukcesu usunięcia asteroidy może zamienić się w lawinę przeobrażeń grawitacji wzajemnej w przyszłości.
bETkwTzv
Sylvia
2 lata temu
Przanalizowłem sytuacje i racja leży po stronie dedala no to działamy ciekawe czy się zdziwię ale pod wpływem alkoholu mogę powiedzieć coś głupiego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić