Chcesz więcej dobrego seksu? Oto rozwiązanie

34

Poziom testosteronu u mężczyzn gwałtownie rośnie, kiedy są wystawieni są na działanie jasnego światła. Dzięki temu mają większą ochotę na seks i czerpią z niego więcej przyjemności - dowodzą badania naukowców z Uniwersytetu we włoskiej Sienie.

Chcesz więcej dobrego seksu? Oto rozwiązanie
(Shutterstock.com)

Zimą mężczyzn opuszcza ochota na seks. Do takich wniosków doszli swego czasu autorzy jednego z badań. Teraz na jego bazie Włosi postanowili przyjrzeć się zagadnieniu. Podzielili mężczyzn po czterdziestce na dwie grupy. Członków pierwszej naświetlali przez pół godziny dziennie światłem imitującym promienie słoneczne. Druga grupa miała kontakt z o wiele słabszym światłem, odpowiadającym pochmurnemu dniu.

Eksperyment trwał dwa tygodnie. Jeszcze przed jego rozpoczęciem panowie ocenili swoje życie seksualne na 2 w 10-stopniowej skali. Po 14 dniach w "nasłonecznionej" grupie wskaźnik wzrósł do 6 punktów, a poziom testosteronu wzrósł o 50 proc. W drugiej "pochmurnej" grupie oba wskaźniki pozostały niemal identyczne.

Wyniki dają nadzieję na skutecznie leczenie zaburzeń seksualnych. Ich źródło często ma różne podłoża, ale terapia światłem ma szansę wyeliminować przynajmniej niektóre z nich. Włosi naukowcy zapowiedzieli dalsze badania.

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić