Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Cierpiąca manta prosi nurka o pomoc. Niesamowite nagranie z głębi oceanu

50
Podziel się:

Opublikowany film pokazuje, jak ogromna manta, której pod oko wbiły się metalowe haki, podpływa do nurka i swoimi ruchami prosi go o pomoc. Wideo robi prawdziwą furorę w sieci.

Cierpiąca manta prosi nurka o pomoc. Niesamowite nagranie z głębi oceanu
(Youtube.com, DAILY HOT NEWS)

Płetwonurkowie niczego się nie spodziewali. Jake Wilton należał do grupy freediverów badających Rafę Ningaloo. Znajduje się ona przy zachodnim wybrzeżu Australii. Gdy wodni entuzjaści wspólnie podziwiali kolorowe zakamarki Oceanu Indyjskiego, nagle podpłynęła do nich manta o niezwykłych rozmiarach.

Często prowadzę grupy freediverów w okolicy i to wyglądało tak, jakby mnie rozpoznała i zaufała, że jej pomogę – powiedział Jake Wilton.

Mężczyzna został okrzyknięty bohaterem. Trzymetrowa, płaska ryba zbliżyła się do nurka i zaczęła się obracać. Dzięki temu pływacy zauważyli, że w jej prawym oku osadzone są ostre haczyki. Gdy Wilton podpłynął do zwierzęcia, manta momentalnie się zatrzymała. Pozostała w bezruchu aż do momentu wyciągnięcia z jej ciała groźnego uposażenia rybackiego. Po „zabiegu” ryba momentalnie zniknęła w otchłani oceanu - donosi The Independent.

To zwierzę całkowicie rozumiało, co się dzieje. Jake podpływał do niego raz za razem, a ono po prostu w pewnym momencie zastygło nieruchomo – mówi Monty Halls, brytyjski biolog morski, który był obok Wiltona podczas ratowniczej akcji.

Manty należą do jednych z najmądrzejszych zwierząt żyjących w wodzie. W przeciwieństwie do podobnych wyglądem płaszczek, nie mają one zewnętrznego kolca. Są przez to całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Mogą osiągnąć maksymalnie do 5 metrów długości, ważąc przy tym do 3 ton.

Zobacz także: Zobacz też: Ojciec ocalił córkę przed rekinem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(50)
ssk
3 lata temu
przypisywanie inteligencji tylko jednemu gatunkowi jest wysoce ignoranckie i aroganckie
Jarek
3 lata temu
Taki bohater??? Nie wiedział że tam są rekiny ?? Kto normalny pływa daleko od brzegu w miejscu gdzie pojawiają się rekiny ?? To chore i żenujące Tak narażać się dla zwykłej przyjemności pływania !
obserwator
3 lata temu
Człowiek wyciągnął haczyk który wcześniej inny człowiek zarzucił . To ludzie niszczą planetę i zadają cierpienia zwierzętom .
darass0
3 lata temu
Kurcze, czy to nie znamiona inteligencji (powiedzmy poziom psa) ? Czy tylko zbieg okoliczności ?
Putinek
3 lata temu
BOCHATER
der
3 lata temu
ludzie jak wiele zwierzat posiada wysoka inteligencje ? a ludzie je zabjiaja i jedza !!!!!!!!!
LeszekP.
3 lata temu
I znowu Radosław Opas:"...wyciągnięcia z jej ciała groźnego uposażenia rybackiego. ".Uposażenie rybackie?Dotychczas wiedziałem,że słowo "uposażenie" znaczy tyle co wynagrodzenie,płaca np. za pracę.Może Radosławie Opas miałeś na myśli wyposażenie rybackie?Człowieku-przed publikacją czytaj swoją radosną tworczość i to ze zrozumieniem.Druga sprawa-nikt tego po Tobie-jakiś przełożony(w sensie nadzoru),przed zamieszczeniem w sieci, nie przeczytał?
mężczyzna
3 lata temu
Cudowne zachowanie Manty i cudowne zachowanie nurka, serce się raduje na taką wiadomość, że w świecie gdzie rządzi brutalny cynizm, przemoc, sadyzm a główną i jedyną wartością jest pieniądz, człowiek pomógł zwierzęciu
Valdi71
3 lata temu
Szacunek. @La Loba ma 100% racji!
Marek
3 lata temu
Medal mu!!!
Środowisko
3 lata temu
Są jeszcze super ludzie, ja cały czas mówię że zwierzęta też rozumieją i czują, każde zwierzę! Dlatego chrońmy te bezbronne istoty i się nimi opiekujmy i chrońmy też florę
FU
3 lata temu
Płaszczka mądrzejsza, niż mariusz płaszczak.
Kuroń
3 lata temu
Uposażenie rybackie? Znaczy się renta czy zasiłek?
Kat
3 lata temu
Sorry, ale to jest bajka. Sztuka dedukcji, wymaga rozwiniętego mózgu , ośrodków których ryby nie mają. Rozpoznała go? Wszyscy nurkowie mają maski i aparaty więc jak ? Chyba, że odczytała napis z imieniem na skafandrze 😂😂
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić