REKLAMA
Odświeżone 20 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas12.07.19 (16:58)

Cierpiąca manta prosi nurka o pomoc. Niesamowite nagranie z głębi oceanu

Opublikowany film pokazuje, jak ogromna manta, której pod oko wbiły się metalowe haki, podpływa do nurka i swoimi ruchami prosi go o pomoc. Wideo robi prawdziwą furorę w sieci.
DAILY HOT NEWS / Youtube.com

Płetwonurkowie niczego się nie spodziewali. Jake Wilton należał do grupy freediverów badających Rafę Ningaloo. Znajduje się ona przy zachodnim wybrzeżu Australii. Gdy wodni entuzjaści wspólnie podziwiali kolorowe zakamarki Oceanu Indyjskiego, nagle podpłynęła do nich manta o niezwykłych rozmiarach.

Często prowadzę grupy freediverów w okolicy i to wyglądało tak, jakby mnie rozpoznała i zaufała, że jej pomogę – powiedział Jake Wilton.

REKLAMA

Mężczyzna został okrzyknięty bohaterem. Trzymetrowa, płaska ryba zbliżyła się do nurka i zaczęła się obracać. Dzięki temu pływacy zauważyli, że w jej prawym oku osadzone są ostre haczyki. Gdy Wilton podpłynął do zwierzęcia, manta momentalnie się zatrzymała. Pozostała w bezruchu aż do momentu wyciągnięcia z jej ciała groźnego uposażenia rybackiego. Po „zabiegu” ryba momentalnie zniknęła w otchłani oceanu - donosi The Independent.

To zwierzę całkowicie rozumiało, co się dzieje. Jake podpływał do niego raz za razem, a ono po prostu w pewnym momencie zastygło nieruchomo – mówi Monty Halls, brytyjski biolog morski, który był obok Wiltona podczas ratowniczej akcji.

Manty należą do jednych z najmądrzejszych zwierząt żyjących w wodzie. W przeciwieństwie do podobnych wyglądem płaszczek, nie mają one zewnętrznego kolca. Są przez to całkowicie nieszkodliwe dla ludzi. Mogą osiągnąć maksymalnie do 5 metrów długości, ważąc przy tym do 3 ton.

Zobacz też: Ojciec ocalił córkę przed rekinem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij