REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas17.06.19 (10:50)

Dąb Mieszko I płonął jak pochodnia. Wielka strata

Dąb Mieszko I był uznawany za jedno z najstarszych drzew w Polsce. W nocy kilkusetletni dąb szypułkowy spłonął w Warszawie. Stało się tak, mimo że strażacy próbowali walczyć z ogniem na Ursynowie.
Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie / Facebook.com

Dąb Mieszko I uległ całkowitemu spaleniu. Strażacy na miejsce pożaru przy ul. Nowoursynowskiej przyjechali około 3 w nocy. Na miejscu okazało się, że palące się drzewo jest jednym z najcenniejszych w Polsce

Dzisiaj nad ranem zostaliśmy wezwani do pożaru drzewa. Niestety okazał się nim pomnik przyrody Mieszko. Dla tak starego drzewa pożar pnia może być zabójczy - czytamy na stronie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 PSP w Warszawie.

REKLAMA

Akcja ratownicza trwała pół nocy. Oddział strażaków gasił ogień przez ponad cztery godziny. Dogaszanie zakończono o 7.30 w poniedziałek. Uszkodzenia i okoliczności pojawienia się ognia zostaną zbadane przez ekspertów.

Na miejsce pożaru przyjedzie niedługo dendrolog, który oceni stan drzewa i szkody, jakie wyrządził ogień – powiedział w rozmowie z o2 Jerzy Obraszko, rzecznik prasowy warszawskiej Straży Miejskiej.

Zobacz też: Baobaby umierają. Eksperci: to wina zmian klimatycznych

Specjaliści spierają się co do wieku drzewa. Według informacji znajdującej się na tabliczce przy drzewie, dąb Mieszko I ma ponad 1000 lat. Jednak dendrolodzy twierdzą, że jego wiek nie przekracza 600 lat.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie / Facebook.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij