Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Dania niezwykle mocno uderza w imigrantów. Surowe przepisy

535
Podziel się

Nawet roczne dzieci imigrantów będą zabierane spod opieki rodziców na kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Rząd w Kopenhadze szykuje ostre przepisy. Zacznie się od egzaminów z języka duńskiego w 24 szkołach, do których uczęszczają dzieci i młodzież z imigranckich gett.

Dania niezwykle mocno uderza w imigrantów. Surowe przepisy
(iStock.com)
bETHbpat

W sumie egzaminy powinny być przeprowadzone w 44 placówkach. Tyle bowiem jest szkół, w których co najmniej 30 procent uczniów stanowią dzieci z dzielnic zamieszkanych przez przybyszów z innych państw niż kraje Zachodu. Nowe przepisy będą obowiązywać od roku szkolnego 2019-2020, ale 24 placówki już teraz zgłosiły chęć przeprowadzenia testów znajomości duńskiego wśród imigranckich uczniów. Ministerstwo edukacji nie ukrywa, że testy są przygotowane z myślą o przybyszach z Biskiego Wschodu. Ale to dopiero początek.

Rząd Danii planuje całkowicie zlikwidować getta imigrantów. Ogłosił to już w noworocznym przemówieniu premier Lars Lokke Rasmussen. Nie poprzestał na pustych słowach. Pierwsze ustawy zaostrzające prawo wobec imigrantów zapowiedziano w marcu. A jesienią mają być głosowane w kopenhaskim parlamencie kolejne przepisy. Już wcześniej zakazano noszenia burek muzułmańskim kobietom.

Nowe prawo ma na celu wymuszenie asymilacji, a przynajmniej lepszej znajomości Danii. Władze w Kopenhadze planują wprowadzić obowiązkowe zajęcia z języka, kultury i wartości duńskich dla dzieci już od 1. roku życia - informuje "Time". Byłyby zabierane spod opieki rodziców na 25-30 godzin tygodniowo na czas trwania zajęć.

bETHbpav

Odmowa posłania dziecka na "szkolenia z Danii" wiązałaby się z karą. Nie byłaby nią grzywna, ale wstrzymanie pobieranego zasiłku z kasy pomocy społecznej w gminie. Surowiej karane na terenie gett mają być wykroczenia i przestępstwa. Wandalizm czy kradzieże będą zagrożone dwa razy wyższą odpowiedzialnością. To, co poza obszarem zdominowanym przez imigrantów zostałoby ukarane grzywną, w getcie będzie mogło skończyć się więzieniem.

Jest więcej pomysłów na zlikwidowanie imigranckich dzielnic. Rząd w Kopenhadze wylicza, że są 22 takie getta w kraju. Nowe przepisy mają dać prawo władzom nawet do wyburzania budynków. Do 2026 roku na rewitalizację podobnych obszarów przeznaczono równowartość 1,8 miliarda dolarów.

Zobacz także: Zobacz także: Najsłynniejszy podziemny tunel. Reporter wszedł do niego z kamerą

Mieszkańcom gett miałyby przysługiwać niższe zasiłki. Zwolennikiem tego pomysłu argumentują, że najlepszy jest ekonomiczny nacisk. Skoro poza gettem zasiłki byłyby wyższe, stanowiłoby to zachętę do opuszczania hermetycznych dzielnic imigrantów. Z kolei likwidacji bezrobocia wśród przybyszów z Bliskiego Wschodu miałaby służyć zachęta finansowa dla gmin. Kwotę o równowartości 8 tysięcy dolarów będzie można uzyskać za każdego zatrudnionego imigranta.

bETHbpaB

Najwięcej kontrowersji budzi plan zajęć z języka i kultury Danii. Krytycy wytykają, że to niedorzeczne, by już jednoroczne dzieci zmuszać do uczestnictwa. W ramach zajęć planuje się zapoznawanie imigrantów z tradycjami wielkanocnymi i bożonarodzeniowymi w Danii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETHbpaW
KOMENTARZE
(535)
Nina
3 lata temu
No i bardzo dobrze! Dania to chyba najmadrzejszy skandynawski kraj.
Ciapate dno
3 lata temu
Szok, zamiast przyjac islam chca uczyc katolicyzmu. Skandal.
Ncnxn
3 lata temu
Jeśli zrobią z tych dzieci chrześcijan to ok. Ale i tak jestm przeciwny tym dzikusom. Należy pomagać im tam w ich rodzimych krajach. Ile jeszcze Europa to wytrzyma ten naplyw nierobow.
bETHbpaX
...
3 lata temu
Teraz jesteście takimi chojrakami. Nie wiem czy bylibyscie po tej samej stronie jakby kazali wam zmieniac swoje wartosci, kulture, religie itp. Jakis totalny gamon wymyslil zeby rocznego dzieciaka cisnac w jakies smiesznej szkolce niedzielnej
gtr
3 lata temu
Brawo Dania - Szwedzi uczcie sie od nich
Fhh
3 lata temu
Pytanie po co to wszystko zero brak emigrantów brak kłopotów
Nl
3 lata temu
Przeprowadzam się do Danii mądry rzad
do skaut
3 lata temu
do Skaut czy twój islam i twoi muzułmanie szanuja wyznawców innych religii i ich kulturę????????????????? chyba chorys na głowę jak takie bzdury wygadujesz
Nicks
3 lata temu
Europo budz sie. Brawo . Chcesz zyc w danym kraju dostosuj sie do zasad i wartosci w nim panujacych. A nie mow ze chcesz zyc jak u siebie. Jak u siebie do do siebie wracaj.
Piekło
3 lata temu
Szkoda czasu i pieniędzy! Zebrać to towarzystwo w porcie! Zapakować pod bronią na barki i zaciągnąć do brzegów Afryki! Każdy z nich wie skąd jest to do domu trafi!
SLEDZ
3 lata temu
NIECH MAKRELA UCZY SIE OD DUNCZYKOW! NALEZY MAKRELE WYSLAC NA PRZYMUSOWA NAUKE DO DANII! HAHAHA!
Jaga
3 lata temu
Należy ich zawracac do własnegokraju i tam objąć pomocą.Europa to nie kraj dla islamu.
Wicki
3 lata temu
Brawo Dania. Niech nasz rząd bierze przykład i do roboty. Jak jedziesz do nich to kobiety mało nie zlinczuja za normalny ubiór,a wczoraj widziałem dwóch chłopaków troje dzieci i biedna kobietę z czarnym ubiorem na głowie. Nawet nie ma ją zjeść. Ci się bawią, a ona jak .... bez komentarza. Gdzie PiS???
bETHbpaP
Krols
3 lata temu
Kierunek właściwy. Niestety ci ludzie tolerancję odbierają jako słabość Państwa. Rozmawiałem z Turkiem zasymilowanym w Polsce, którego zimkowie z NRF zostali zatrzymanie przez Policje po przekroczeniu granicy z Polską na drobnej kradzieży i burdzie w sklepie... Do Polski nie wrócą bo " mamy za ostre prawo ..." A z tego co wiem, to w Niemczech tez nie można wynosić rzeczy ze spożywczaka... Polski Turek powiedział, że mamy bardzo dobry rząd, bo tu nie ma miejsca dla leniuchów. Był bardziej radykalny na imigrantów niż nasze społeczeństwo.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić