Zainspirował ją artykuł o projektowaniu emotikonów. Swoją koncepcję opisała w mailu, który wysłała do The Unicode Consortium. Jednemu z członków korporacji bardzo spodobał się pomysł nastolatki i zaoferował jej pomoc w napisaniu formalnego i profesjonalnego projektu.
W czasach digitalizacji, obrazki okazały się być bardzo istotnym elementem komunikacji - czytamy słowa Rayouf Alhumedhi na stronie BBC.
Dziewczynę poparł nawet współzałożyciel portalu Reddit, Alexis Ohanian. By zyskać wsparcie opinii publicznej dla inicjatywy Rayouf, zorganizował dyskusję online z użytkownikami strony. Internauci mogli na żywo zadawać nastolatce pytania odnośnie emotikonów w chustach i rozwiewać ewentualne wątpliwości.
*Jeżeli oficjalny projekt pomysłu spodoba się inwestorom, nowe emotikony będą w użyciu od przyszłego roku. *Chusty noszone przez muzułmanów wywołują ostatnio w całej Europie sporo emocji. Nowe obrazki mogą wywołać powszechną debatę i refleksję na temat wolności religijnej, równości płci, sekularyzacji, a nawet lęku przed terroryzmem.
Autor: Paulina Kwiatkowska
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Co wiesz o islamie?
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.