Albert Kamiński| 

Green Day atakuje Trumpa podczas gali AMA

2

American Music Awards 2016 odbyła się w Los Angeles. Podczas grania przeboju "Bang Bang" grupa zaczęła nagle śpiewać "Nie dla Trumpa, nie dla KKK, nie dla faszyzmu w U.S.A.", wprawiając wielu w osłupienie.

onstage during the 2016 American Music Awards at Microsoft Theater on November 20, 2016 in Los Angeles, California.
onstage during the 2016 American Music Awards at Microsoft Theater on November 20, 2016 in Los Angeles, California. (Getty Images, Kevin Winter)

Uroczystość miała odbyć się bez politycznych akcentów. Prowadzący galę American Music Awards Jay Pharoah poprosił publiczność, by nie rozmawiała tego dnia o polityce. "Dzisiejszy wieczór jest w całości poświęcony muzyce" - mówił.

Słowa krytyki wobec Trumpa padły na koniec piosenki. Członkowie Green Day zignorowali prośbę gospodarza wieczoru i w charakterystyczny dla siebie sposób postawili na kontrowersje. Wokalista Billie Joe Armstrong wykrzyczał słowa sprzeciwu trzy razy, zanim postanowił zakończyć utwór.

To już kolejny taki manifest grupy. W 2004 r. Green Day wydało album pt. "American Idiot", który był odczytany jako pacyfistyczny protest i krytyka poczynań prezydenta George'a Busha na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w kontekście zbrojnej interwencji w Iraku.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić