o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Greta Thunberg przerwała milczenie. Siemens naciskany przez Szwedkę

494
Podziel się

Greta Thunberg zaapelowała do fanów w sprawie dotyczącej Australii. Przerwała w ten sposób swój "urlop". Greta Thunberg poprosiła internatów na Twitterze, by pomogli jej przekonać przedstawicieli niemieckiego koncernu Siemens do podjęcia "jedynej właściwej" decyzji. Chodzi o rozbudowę kopalni węgla kamiennego na kontynencie australijskim przez firmę Adani Power z Indii, w której Siemens ma uczestniczyć.

Greta Thunberg przerwała milczenie. Siemens naciskany przez Szwedkę
(East News, JOHANNES EISELE/AFP)
bEgzGSHp

Greta Thunberg opublikowała swój apel w sobotę 11 stycznia. Jeszcze niedawno młoda Szwedka zapowiadała, że przerywa działalność, ale postanowiła złamać to postanowienie. Data jej apelu nie jest przypadkowa. Jak podaje CNN, 13 stycznia odbędzie się zebranie, na którym zarząd firmy Simens podejmie decyzję w kwestii udzielenia wsparcia indyjskiej firmie Adani Enterprises.

W 2019 roku zapadła decyzja o rozpoczęciu budowy nowej kopalni węgla kamiennego w Australii. Na miejsce wybrano Kotlinę Galilei w regionie Queensland. Inwestorem jest koncern Adani.

Projekt od początku wzbudzał ogromne kontrowersje i sprzeciw obrońców środowiska. Jak informują aktywiści z Australian Conservation Fundation, spalanie węgla stanowi najistotniejszy czynnik wywołujący szkody klimatyczne w kraju.

bEgzGSHr
Zobacz także: Zobacz też: Potężne pożary w Australii

Do kopalni w Queensland Simens ma dostarczyć systemy sygnalizacyjne. Jednak Greta Thunberg ma nadzieję, że jej apel zdoła wpłynąć na zarząd koncernu, by się od tego powstrzymał.

bEgzGSHx

W poniedziałek oni (Siemens) ogłoszą swoją decyzję. Proszę, pomóżcie namówić ich do podjęcia jedynej właściwej decyzji – napisała Greta Thunberg na Twitterze.

Australia pozostaje jednym z największych producentów węgla na świecie. Kopalnia w Queensland ma wydobywać rocznie od 8 do 10 milionów ton surowca przeznaczonego na eksport do Indii.

"Deutsche Welle" podaje, że kontrakt Simensa i Adani Enterprises opiewa na 18 milionów euro.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEgzGSHS
KOMENTARZE
(494)
Tomek
rok temu
Greto dla czego używasz paliw jak masz tyle beteli słonecznic ? Dodam tylko tyle że ne turzy na Świercze nie mają tyle pindzi że by mecz eko.
Jol,
rok temu
Hola, kto tu jest chory,ware zastanowienia,jola
Ula
rok temu
A skąd to dziecko wie że w Australii jest przewidziana rozbudowa jakiejś kopalni, że w tym biznesie bierze udział koncern Simens, albo coś takiego jak data zebrania się Zarządu koncernu Simens. Śmieszne. Widać gołym okiem, że ta dziewczynka zamiast chodzić do szkoły to jest wożona po świecie przez polityków pseudo ekologów, jak takie zwierzątko w cyrku obwoźnym, a rodzice pewnie mają kasę.
bEgzGSHT
freedom
rok temu
... i zaczęło się. Grecia do wynajęcia. Milion $ na konto i sponiewiera na zamówienie konkurencji dowolną firmę. Cały busienssplan "eko"-terrorystów.
kleks
rok temu
Musi być cała grupa ludzi - nie każdy wie gdzie szukać powiązać inwestorskich w dzisiejszym biznesie .
Real+
rok temu
Do szkoły !!!!!!!!!!!!!
Junger
rok temu
Schizofrenia to popularna choroba szwecji , typowy przyklad
fuj
rok temu
Żałosne dziecko, zastanawiam się,co robi szwedzka opieka społeczna i kto za ta Thunberg stoi. Jak informują media i ona sama, ma kilka zaburzeń i chorób psychicznych, jeździ sama na "REJSY" duuużym okrętem po Morzu Śródziemnym z dorosłym facetem bez rodziców, szkoły nie lubi, wiedzy nie ma, a się lansuje i próbuje przedstawiać jako ekspert. O tempora, o mores....
dox
rok temu
nie wiem, jak patrze na to dziecko to cos mnie drazni w niej, tez tak macie?
Robin
rok temu
Dokąd tatuś będzie żył, to dziecko może Nobla pokojowego dostanie. Kiedy zobaczyłem pierszy raz jej buzię to pomyślałem dziecko z problemami psychicznymi. Taki początek Downa...
kasa
rok temu
Dzięki swoim rodzicom dziecko robi kariere. Bardzo obiecujące finansowo.
rekui
rok temu
Wiadomo że pisze jej tatuś.
maryna
rok temu
co to za bzdury?
bEgzGSHL
maryna
rok temu
co o za bzdury? moze ten dzieciak namówiłby razem z fanami do czegoś WPutina lu Xi Jinping. Przychrzanila sie tych bezbronnych na glupotę demokracji gdzie wszystko uchodzi na sucho i jedzie po bandzie a gawiedź sie zachwyca.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić