Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Indonezyjskie prowincje zapowiedziały koniec handlu psim mięsem

11
Podziel się

Władze indonezyjskich prowincji Karanganyar i Yogyakarta zobowiązały się zakończyć handel psim mięsem oraz znaleźć alternatywne źródło dochodów dla właścicieli stoisk. Ta decyzja pozwoli ocalić życie ok. 2 tys. psów miesięcznie.

Indonezyjskie prowincje zapowiedziały koniec handlu psim mięsem
(Dog Meat Free Indonesia)

Plan obejmuje zamknięcie każdego stoiska sprzedającego psie mięso w prowincjach Karanganyar i Yogyakarta. Władze mają spotkać się z osobami, które dotychczas utrzymywały się z handlu tym towarem w celu omówienia alternatywnych źródeł dochodów.

To efekt dochodzenia przeprowadzonego przez Dog Meat Free Indonesia - koalicji kilku organizacji zajmujących się ochroną zwierząt. Wykazało one, że psy przeznaczone na mięso w Indonezji są torturowane. Organizacja odkryła, że zwierzęta są żywcem wieszane do góry nogami, by mogły się wykrwawić. Ich cierpienie odbywa się w obecności innych przerażonych psów przywiązanych linami i upchniętych w ciasnych klatkach.

Zobacz także: Zobacz także: Zabili niedźwiedzicę i jej młode. Koszmarne, co nagrała kamera

Członkowie DMFI mają nadzieję, że decyzje władz prowincji zapoczątkują ogólnokrajowy ruch na rzecz walki z handlem psim mięsem Niestety gubernator Celebesu Północnego odmówił działania w tej kwestii. Prowincja jest obecnie głównym ośrodkiem handlu mięsem psów i kotów w Indonezji. Każdego dnia działa tam ok. 200 stoisk.

Obecnie 24 z 34 prowincji w Indonezji zmagają się z wścieklizną wśród ludzi. Choroba jest najbardziej rozpowszechniona w miejscach, gdzie spożywa się największe ilości psiego mięsa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(11)
Fafik
2 lata temu
Zgroza jak tak można niech się sami zzeraja zacofanie ciemniaki coś im jednak zaswitalo i oby tak zostało
K
2 lata temu
Jasne. Dzikusy nigdy nie zrozumieja i nawet jak zakaza tego to i tak beda to robic nielegalnie. Niech wszyscy pozdycjaja na wscieklizne albo na gorsze chorobsko, swiat bedzie lepszy
dorcia
2 lata temu
Indonezja Chiny, Wietnam, korea ci opracy powinni znikąć z powierzchni ziemi i to w bólach takich jak zadają tym zwierzetom, oby jak najszybciej
!!!!!!!!!!!!!...
2 lata temu
okrucieństwo ludzkie nie zna granic, przed zabiciem torturują psy w wymyślny sposób zadając niewyobrażalne cierpienie, świat powinien natychmiast zakazać mordowania psów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adix
2 lata temu
Jak mozna zabic i zjesc psa ....? To chore...wiem ze zabijamy tez swinie i inne zwierzeta ale jednak to pies byl u Naszego boku od tysiacleci, pomagal w polowaniach i chronil Nasze rodziny
yoss
2 lata temu
Wszystko na wschód to barbarzyństwo. Bez wyjątku.
Na kontuzje o...
2 lata temu
Bez przesady , moj szwagier wytapia psi smalec ktory znakomicie lrczy kontuzje . Czesto wysyla dobrze znanymdporowcom !
bq
2 lata temu
zapamiętajcie ,że KASA nie jest najważniejsza !!!! i opamiętajcie sie , ludzie !!!!!!
ffaff
2 lata temu
To co się stanie z psami przeznaczonymi na rzeź? Czyżby ci, którzy żarli psy, będą teraz trzymać je jako zwierzęta domowe?
może XXII wie...
2 lata temu
kiedy w końcu na świecie zapanuje cywilizacja i skończy się dzicz i okrucieństwo w stosunku do ludzi i zwierząt.
Misio
2 lata temu
Wreszcie poszli porozum do głowy trzeba było nie rozmnażać a sterylizować iby nie było dużego problemu ale co się dziwić cimnynaród bez pomyślunku
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić