aktualizacja 

Japonia zatrudnia ninja. Pierwszy raz od wieków!

4
Podziel się:

Wojownicy za miesiąc pracy dostaną 180,000 yenów (ok. 6 tys. zł) plus bonusy. Staną się atrakcją turystyczną w japońskiej prefekturze Aichi na wyspie Honsiu, gdzie mieści się osławiony Zamek Nagoya.

Japonia zatrudnia ninja. Pierwszy raz od wieków!
(flickr.com)

To zupełnie nowy rodzaj ninja. Ich praca nie będzie miała nic wspólnego z zamachami czy sabotażem. Do ich obowiązków będzie należało wykonywanie akrobacji, mistrzowskie władanie tradycyjną bronią i rzucanie słynną gwiazdą ninja „shuriken”. Prócz tego będą także pozować z turystami do zdjęć.

Cechy idealnego kandydata na wojownika ninja uległy zmianom. Współcześni jedynie z wyglądu będą przypominać tych, którzy pojawili się w XV w. Ubrani w tajemnicze, czarne kostiumy będą musieli jednocześnie uwielbiać być w centrum uwagi i swobodnie rozmawiać z turystami.

Będą musieli także robić fikołki i znać kilka ruchów tanecznych - czytamy w Mirror wypowiedź Satoshie’ego Adachi, szefa biura do spraw promocji turystyki prefektury Aichi.

Aplikacje może składać każda pełnoletnia osoba. Nie została określona górna granica wieku, płci a nawet narodowości współczesnego wojownika. Szczęśliwych wybrańców będzie czekał najpierw miesiąc intensywnego treningu.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić