REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone przed chwilą
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski06.07.19 (14:44)

Jechał w stronę Wrocławia. Na naczepie miał domek holenderski

Przez Holandię i Niemcy do Polski. Na drodze ekspresowej S5 inspektorzy transportu drogowego z Leszna (woj. wielkopolskie) zatrzymali kierowcę, który przewoził na naczepie domek holenderski. Przewoźnik może teraz słono zapłacić.
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu

Tak duży ładunek od razu zwrócił uwagę inspektorów. Nakazali kierowcy zjazd na punkt kontrolny, gdzie bliżej przyjrzeli się ładunkowi i dokumentom.

Gorąca końcówka dnia i jak z fatamorgany wyłonił się pojazd jadący w kierunku Wrocławia – relacjonował Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

REKLAMA

Przewożony ładunek był za szeroki. Domek holenderski przekroczył dozwolony wymiar 3,6 metra. Przejazd po drodze ekspresowej w tej sytuacji wymagał zezwolenia kategorii VI oraz asysty dwóch pilotów.

Zobacz też: Myślał, że zmieści się pod wiaduktem. Mylił się

Kierowca nie miał zezwolenia. Do kontroli pokazał tylko kserokopię zezwolenia kategorii V wydanego dla innego przewoźnika. Co ciekawe, przewoźnik miał jednak zezwolenie na przejazd przez Holandię i Niemcy.

Zabrakło niewiele. Kontrolę przeprowadzono zaledwie kilometr od siedziby odbiorcy, do którego jechał domek. Przewoźnikowi grozi teraz do 8 tys. zł kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij