Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Karolina Korwin Piotrowska: Zło

360
Podziel się

Gdzie leży dno? Całkiem niedaleko, bo w „Wiadomościach”. Według tego programu Dorota Wellman to jedynie „twarz niemieckiej sieci supermarketów”.

Karolina Korwin Piotrowska: Zło
(tvp)
bEUjLeet

Nie oglądam już „Wiadomości”. Nie jestem masochistką, nie rozumiem obecnej tam potwornie nachalnej politycznej agitacji i manipulacji. Staram się jednak, mimo zawirowań politycznych, zawsze bronić decyzji ludzi o tym, jaką pracę i gdzie, w jakim programie się wykonuje. Rozumiem, że także dziennikarze „Wiadomości” mają rodziny, kredyty czy inne zobowiązania. Tak, to czasem tępi i zamydla obraz świata, bo na pierwszym miejscu jest spłata kredytu, a sumienie schodzi na dalszy plan. Nie mnie oceniać.

Wczoraj dostałam w wiadomości na moim profilu linka do jednego z materiałów przedstawionych w tym programie. Obejrzałam i wiem jedno - pan Goebbels byłby z was, dziennikarze „Wiadomości”, niesłychanie dumny i biłby wam brawo. To przykre, bo do dzisiaj zawsze broniłam decyzji dziennikarzy o pracy w takim programie, uznając, że są sytuacje, o których nie wiemy, każdy ma swoje powody, a żyć przecież trzeba.

bEUjLeev

Takie czasy, bywamy niewolnikami zastałych sytuacji. Nie każdy od razy jest świnią. Ale wczoraj usłyszałam w materiale zdanie przedstawiające Dorotę Wellman, a brzmiało ono tak: ”Dyskusję prowadziła Dorota Wellman będąca twarzą niemieckiej sieci supermarketów”.

Materiał, o którym mowa zaczyna się w 17. minucie.

Staram się pojąć, że materiał był o KOD, a więc z założenia musiał być ostry, na granicy nawet absurdu, bo „Wiadomości” KOD-u nienawidzą.* Ich cyrk, ich małpy, żenada goni żenadę. Nie interesuje mnie to. Interesuje za to mnie coś innego, zastanawiam się bowiem co trzeba mieć w głowie, jaki kosmiczny ładunek nienawiści, dyletanctwa i głupoty, by o Dorocie Wellman, jednej z najbardziej wpływowych dziennikarek i kobiet w Polsce, cieszącej się ogromnym społecznym zaufaniem, nagradzanej za swoją pracę, a nie polityczne zaangażowanie, piszącej książki i prowadzącej od lat własne programy, znanej na rynku dziennikarskim od wielu lat, *powiedzieć, że jest jedynie twarzą niemieckiej sieci supermarketów.

bEUjLeeB

Rozumiem, że ludzie się różnią, piękno świata polega moim zdaniem na jego różnorodności, a więc nie wszyscy muszą być identyczni, mieć jednakowe poglądy, kolor skóry czy orientację seksualną. To jest wolność. Nie rozumiem jednak i nie zamierzam zrozumieć kiedykolwiek klinicznej nienawiści podniesionej do rangi cnoty. Nienawiści, która zamula obraz świata i powoduje utratę kontaktu z rzeczywistością, jak w oglądanym przeze mnie wczoraj materiale.

Można się różnić, ale róbmy to z głową, a nie po chamsku, jak zacytowałam powyżej, kłamiąc w biały dzień, obrażając ludzi i sprowadzając ich do roli marketingowej lalki, bo tak jest nam teraz wygodnie, bo osoba o której mówimy nie dość, że pracuje we „wrogiej” stacji telewizyjnej, ale prowadziła dyskusję z udziałem KOD-u i Michnika.

bEUjLeeC

Może wypada więc przypomnieć aktywistom z „Wiadomości”, że Dorota pracowała kiedyś, nawet dość długo, na Woronicza, w TVP. Ona się tego nie wypiera, przeciwnie, docenia, co ta praca jej dała, jakie doświadczenie i umiejętności. Nie obraża nikogo z mediów nowej władzy. To ona jest obrażana. O co wam chodzi? Czy tylko o politykę, bo Dorota nie wita waszej władzy na kolanach i z poddańczą pieśnią bądź modlitwą na ustach? A może o to, że ona nie musi się jakoś, w przeciwieństwie do was, codziennie wstydzić swej pracy?

Jest gwiazdą i osobą wpływową nie dlatego, że popiera jakąś polityczną opcję czy zrobiła sobie zdjęcie z prezesem ale dlatego, że jest autentycznym fachowcem?* Zazdrościcie jej, że ludzie, bez względu na częste burze medialno-polityczne i matematykę sejmową, nadal ją kochają?* I nie musi robić z siebie brudnej medialnej ścierki czy sprzedajnej laluni, by coś uzyskać?

A może chodzi wam o to, że pewnie ma pieniądze, bo przecież w reklamach się zarabia?* To bądźcie może wreszcie fachowcami w swych dziedzinach, autentycznymi, a nie politycznymi aktywistami, to może kiedyś i do was zadzwonią i wymarzona kaska do kieszonki wpadnie. *Zresztą, gdybyście sprawdzili dokładnie, to wiedzielibyście, że ona swoje honorarium za te reklamę przekazała na cele charytatywne.

Ale widać nie mieliście czasu, żeby zrobić research. Może też zastanawiacie się czasem, w jakże rzadkiej chwili oświecenia, czy szacunek odbiorców, raz utracony, da się jeszcze odzyskać? Odpowiem wam: wątpię. Każda władza się kiedyś kończy, a wraz z nią kariery ich pachołków. A twarz i nazwisko ma się jedno. Bez względu na to, kto jest u steru władzy.

bEUjLeeD

Na razie jednak zrobiliście pokaz zwykłej chamówy. Jesteście po prostu złymi ludźmi. Zawistnymi i zaślepionymi. Nadal wam jednak współczuję, bo musicie się chyba coraz częściej i coraz gorzej czuć, robiąc codziennie rzeczy tak haniebne, za które każdy inny dziennikarz raczej wstydziłby się, a wy dajecie je z dumą na sztandary.* Jest mi za was wstyd.*

I nie liczcie raczej na to, że dam na waszą telewizję złamany grosz. Nie widzę najmniejszego powodu, by popierać polityczną propagandę.
bEUjLeeE
Karolina Korwin Piotrowska specjalnie dla o2

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUjLeeW
KOMENTARZE
(360)
polonus toron...
5 lata temu
TVPISS JEST DNEM.Przez prawie 40 lat byla dla mnie oknem na polske. Teraz stala sie zazyganymi drzwiami...A PANI WELMANN zycze samych sukcesow. I NIECH BEDZIE TWARZA NASZA -NORMALNYCH POLAKOW I TYCH z kanady rowniez .I TWARZA WSZYSTKIEGO TEGO CO NIENAWIDZI TVPISS PISS KURSKI I KACZUNSKI Z PRZYDUPCAMI..
Spaniel
5 lata temu
Czasami wydaje mi się, że za ostro "jedzie" Pani po gwiazdach i gwiazdeczkach ale w tym przypadku całkowicie się z Panią zgadzam. To co się obecnie dzieje to dla mnie nie jest dobrą zmianą. Być może dziennikarze tworzący Wiadomości sądzą, że już tam zostaną na zawsze a jak nie, to wszelkie wyrządzone zło, krzywdy i pomówienia zostaną zapomniane.
san
5 lata temu
Czyli to nie Wellman występuje w reklamach Lidla a ten nie jest niemiecki
bEUjLeeX
kalina
5 lata temu
Piotrowska ??? - a jak z domu ??? Spadaj do kibucu POUB-ecka żydokomuno !!!
Kuba
5 lata temu
Hmmm... tak czytam ten wywód tej niezbyt inteligentnej Pani jak i niektóre wasze komentarze i trochę nadziwić się nie mogę. Bo wszak poprzednia władza niewiele rzeczy robiła lepiej od tej ale akurat propaganda jest jedną z nich. To dlatego, że nie jest sztuką propagandy przedstawić zwyczajnie punkt widzenia jakiejś grupy np. konkretnej partii politycznej. Skuteczna propaganda polega właśnie na tym, że przedstawia się informacje w taki sposób, jakoby widz odbierał je jako obiektywne i apolityczne i brał je za prawdę. Jak widać TVP niezbyt ta sztuka się udaje (chociaż de facto są bliżej prawdy), natomiast gnidy z Wyborczej czy TVN opanowały tą sztukę całkiem nieźle. Nie żeby perfekcyjnie, bo też nie trzeba być orłem intelektu żeby zauważyć, że to zwykłe, zakłamane tuby propagandowe ale jak widać ten poziom, który mają wystarczy żeby ogłupić całkiem spore masy, bo te jak widzimy na załączonym obrazku nie mają krzty własnego zdania, a jedynie powielają ten przekaz.
akn
5 lata temu
czega się Welmanowa wstydzi, bycia na usługach obcego kapitału?
snickers
5 lata temu
Dlaczego ludzie z wyższych sfer wmawiaja zwykłym kowalskim ze tvp robi propagande. Większej propagandy od tvn i wyborczej to nikt niewidział ale lewa strona wie swoje i szczuje byle w obronie PO i układu bolka
Adam.
5 lata temu
Dorota, odchudzasz się? bo niedługo będzie łatwiej Cię przeskoczyć jak obejść w koło !!!
nik47
5 lata temu
Nie zapominajcie, że pan Kaczyński jest wirtuozem politycznym, chociaż na wzór PRL-u, bo przecież w stanie wojennym /1981/ też rządzący /BIURO POLITYCZNE PZPR/ zaczęli od TV czyli propagandy/, On to pamięta. Jednak biedak zapomniał, że obecnie są inne TV/prywatne/ i ten "przeklęty" internet, którego jak na razie, zamulić się nie da!!
jaaa
5 lata temu
Jedna "urocza" Pani broni drugiej, rownie "uroczej i kulturalnej" Pani, sam miod;)
mnich7
5 lata temu
Nie trzeba być geniuszem aby zobaczyć co się dzieje w TVP. Ci pseudo dziennikarze chyba tworzą swoje archiwum z teczkami. Osoba X - nie zapłacił mandatu, osoba Y - w dzieciństwie kradła jabłka z sadu plebana. A żenadą jest to, że takie "ciekawostki" nagminnie wplatają w komentarze. I zgadzam się z jednym: kto takich partyjnych dziennikarzy kiedyś zatrudni.
enduro
5 lata temu
Po prostu spasiona krowa
zip
5 lata temu
Bardzo trafne spostrzeżenia. Obserwuję dziennikarzy TVP i wyraźnie widać jacy są mało obiektywni. Mam wrażenie , że są na kolanach choć na razie jeszcze w takich pozycjach ich nie pokazują na żywo. Obawiam się, że jest możliwe , że to już nie długo nastąpi i będziemy tego świadkami.
bEUjLeeP
faraon
5 lata temu
No dobra, nie popisali się w Wiadomościach. Powiedzieli o 1 zdanie za dużo. Ale czy jest to powód do tak emocjonalnego wywodu Pani Karoliny. Moim zdaniem - nie. Tym bardziej, że Pani Karolina wielokrotnie przyklejała łatki innym ludziom w Maglu towarzyskim, u Pani Szulim, obecnie Woźniak-Starak. Myślę, że jednym z powodów napisania tych dramatycznych zdań przez Panią Karolinę jest po prostu nuuda. Wielka nuuda. Magla brak, a i Pani Agnieszka ma inne priorytety...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić