o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Kiedy matury i kiedy egzamin ósmoklasisty? Wiadomo, kiedy poznamy dokładny termin

3
Podziel się

Szykuje się przełom ws. polskiej edukacji. Rząd ma podać terminy matury oraz egzaminów ósmoklasistów. Możliwe też, że dowiemy się, kiedy dzieci wrócą do szkoły.

W piątek rząd ma podać terminy matur i egzaminów ósmoklasistów
W piątek rząd ma podać terminy matur i egzaminów ósmoklasistów (Getty Images, Compassionate Eye Foundation, Martin Barraud)
bEhWIOcB

Uczniowie zaczynają się coraz bardziej niecierpliwić. W Polsce cały czas obowiązuje nauka zdalna i nie wiadomo, kiedy dzieci wrócą do szkoły. Zagadką są także terminy egzaminów ósmoklasistów oraz matur. Wszystko jednak wskazuje na to, że rząd ma już konkretny plan na edukację w dobie pandemii koronawirusa.

Kiedy matura 2020 i egzamin ósmoklasisty?

W telewizji TVN 24 w sprawie egzaminów wypowiedział się Piotr Mueller. Rzecznik rządu przyznał, że jeszcze w czwartek wieczorem ministerstwo edukacji ustalało szczegóły ws. matur i egzaminów ósmoklasistów.

bEhWIOcD

W piątek 24 kwietnia uczniowie mają poznać konkretne terminy. Konferencja prasowa w tej sprawie ma się odbyć około południa.

- Podane zostaną konkretne terminy egzaminów maturalnych i egzaminów ósmoklasistów, tak, aby każdy z uczniów mógł się przygotować. Sytuacja pod kątem egzaminów będzie jasna i każdy będzie wiedział, kiedy się przygotować do tych egzaminów - komentuje Mueller.

Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkoły?

Możliwe, że poznamy także plan rządu na powrót dzieci do szkół. Na razie nikt nie chciał podać, kiedy to będzie możliwe. Plotkowało się, że nauka zdalna może trwać nawet do końca tego roku szkolnego.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jeżeli dzieci wrócą do szkoły, to w pierwszej kolejności te najmłodsze. Wszystko po to, by rodzice, którzy muszą wrócić do pracy, mieli gdzie zostawić swoje pociechy.

bEhWIOcJ

- Rozważamy, w jakich warunkach mógłby się odbyć powrót dzieci do szkół lub przedszkoli. Decydujące zdanie będzie miał minister zdrowia - mówi rzecznik rządu.

Obecnie szkoły są zamknięte do 26 kwietnia. Mało prawdopodobne jednak jest, że od poniedziałku to się zmieni. Cały czas realny jest scenariusz, że w tym roku szkolnym dzieci nadal będą uczyć się w domach, a do szkół wrócą dopiero we wrześniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEhWIOcK

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEhWIOde
KOMENTARZE
(3)
rizi
rok temu
To co prawdą jest tego się nie publikuje ,A ! Bo prawdziwe ?
bosak
rok temu
Nie matura lecz chęć szczera, zrobi z ciebie bohatera....
Ola
rok temu
Zamknęli szkoły jak było niewiele przypadków a chcą otworzyć jak mamy chorych 10,5 tys i jeszcze posłać dzieci do przedszkola. To się kupy nie trzyma. Ale widać pieniędzy na zasiłki brak.
bEhWIOdf
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić