Dagmara Smykla| 

Kilkulatki spędziły dwie doby w lesie. "Jesteśmy świadkami cudu"

0

Kilkuletnie siostry z Kaliforni wymknęły się z domu w piątek. Po dwóch dniach zostały znalezione całe i zdrowe w pobliskim lesie.

Kilkulatki spędziły dwie doby w lesie. "Jesteśmy świadkami cudu"
(Humboldt County Sheriff's Office)

Koniecznie chciały iść na spacer. 8-letnia Leia i jej 5-letnia siostra Caroline z północnej Kalifornii w piątkowe popołudnie zapytały swoją mamę, czy mogą iść do lasu. Kobieta zabroniła im wychodzić z domu, jednak dziewczynki po kilku godzinach wymknęły się z budynku. Zostały uznane za zaginione w piątek wieczorem.

Szukało ich ponad 200 ratowników z całego stanu. Do pomocy ściągnięto śmigłowce i psy tropiące. Ratownicy przeczesywali rozległy górzysty las, a poszukiwań nie ułatwiał deszcz. Ratownicy obawiali się, czy dziewczynki przeżyły noc w lesie przy niskiej temperaturze.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Znaleźli je dopiero w niedzielę rano czasu lokalnego. Dwóch strażaków zobaczyło ślady dziecięcych butów i papierki po batonikach. Dzięki nim dotarli do krzaka, pod którym skryły się dziewczynki, kilka kilometrów od rodzinnego domu. Były jedynie umiarkowanie wyziębione i odwodnione - informuje ABC News.

Miło mi donieść, że dziś wszyscy jesteśmy świadkami cudu. Caroline i Leia zostały znalezione bezpieczne i zdrowe w południowym Humboldt - powiedział szeryf hrabstwa w czasie konferencji prasowej, wywołując aplauz ratowników.

Nie poniosły żadnych obrażeń i miały dobre nastroje. Dziewczynki powiedziały ratownikom, że szły po śladach jeleni i w pewnym momencie straciły orientację w terenie. Postanowiły zostać w jednym miejscu i piły deszczówkę z liści drzew. Według medialnych doniesień Leia i Caroline należą do klubu dziecięcego o profilu zbliżonym do skautów, gdzie nauczyły się sposobów na radzenie sobie w trudnych warunkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Policjanci ratują kotka. Zwierzak trafił do adopcji
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić