Beata Kruk| 

KOD odcina się od Kijowskiego i mówi o "nadszarpniętym zaufaniu"

72

Członkowie zarządu Komitetu Obrony Demokracji zwołali specjalną konferencję prasową, podczas której skomentowali aferę wokół faktur wystawianych przez Mateusza Kijowskiego.

KOD odcina się od Kijowskiego i mówi o "nadszarpniętym zaufaniu"
(PAP/EPA, Radek Pietruszka)

Zarząd KOD-u stanowczo odciął się od działań Kijowskiego. Jego członkowie zapowiedzieli także wewnętrzny audyt dotyczący przepływu finansów w organizacji i podkreślili, że pieniędzmi ze zbiórek zarządza niezależny komitet społeczny - informuje portal naTemat.

Wierzyliśmy, że wszyscy wszystko robią za darmo. Zarząd KOD nie wiedział, że strona www KOD-u była prowadzona przez firmę Mateusza Kijowskiego. Moje zaufanie zostało nadszarpnięte - powiedział podczas konferencji Radomir Szumełda.

Pomimo niekorzystnej dla wizerunku organizacji afery zarząd wierzy, że KOD będzie wciąż funkcjonował.

Zrobimy wszystko, żeby odbudować zaufanie. Komitet Obrony Demokracji to jest 9 tysięcy ludzi, a nie jeden człowiek. Prosimy o parę tygodni na uporządkowanie tej sytuacji. Decyzje będzie podejmować Walne Zgromadzenie. To, jakie decyzje podejmie Mateusz, to jego osobista sprawa - podkreślił Szumełda.

Konferencja szybko doczekała się dziennikarskich komentarzy. Niektórzy ocenili ją wyjątkowo kiepsko, a inni uznali wręcz, że KOD nie podźwignie się po aferze z fakturami Kijowskiego. Byli jednka tacy, którzy uważali, że skandal nie zaszkodzi komitetowi.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić