REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka10.08.18 (15:09)

Kolejna akcja KOD-u. Gdański Neptun w koszulce "Konstytucja"

Od kilku dni w całej Polsce trwa akcja Komitetu Obrony Demokracji. Jego członkowie ubierają pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja". W czwartek w nocy manifestanci zrobili to samo z Neptunem na słynnej gdańskiej fontannie.
Wojciech Stróżyk / East News

*W akcję zaangażował się prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz. * Na swoim profilu na Facebooku opublikował zdjęcie mężczyzny zawieszającego na pomniku koszulkę. W Gdańsku przebrano także inne pomniki m.in pomnik Jana Sobieskiego, pomnik Powiew Wolności, pomnik Obrońców Poczty Polskiej, pomnik Świętopełka - poinformował portal Radio Zet.

REKLAMA

W Gdańsku pachnie wolnością i normalnością - dodał w komentarzu.

*Akcja rozpoczęła się od pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. * Łukasz Olejnik, zawiesił wtedy koszulkę z hasłem "Konstytucja Jędrek". KOD tłumaczy, że była to "próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniają Sąd Najwyższy w kolejną - po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej - atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja".

*Inicjatywę szybko podchwycono i rozwinięto. * W "konstytucyjne" koszulki ubrano m.in. warszawską Syrenkę i Chopina, krakowsiego Smoka Wawelskiego, wrocławskie krasnoludki czy nawet Misia Uszatka w Łodzi. Akcja dotarła też poza granice kraju - m.in do Brukseli i Chicago.

Jest nas dużo będzie więcej. Wszystkich nas nie zamknięcie - zapowiedział KOD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
*Zobacz także: Fontanny są śmiertelnie niebezpieczne. Kąpanie w nich szkodzi zdrowiu *

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij