o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Konin. Zaatakował kościół. W samej bieliźnie i z krzyżem w ręku

155
Podziel się

Policja zatrzymała nastolatka, który zniszczył drzwi i szyby kaplicy w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie (woj. wielkopolskie). Niespełna 18-letni chłopak stanął przed kamerą monitoringu boso, w samej bieliźnie i z krzyżem w ręku, a potem przystąpił do ataku.

Konin. Zaatakował kościół. W samej bieliźnie i z krzyżem w ręku
(Policja)
bEDCaKaJ

Kościół w Koninie jest co roku atakowany przez nastolatków. Teraz archidiecezja włocławska poinformowała o najnowszym akcie wandalizmu, do którego doszło w niedzielę w nocy. Policja z Konina w poniedziałek ogłosiła, że ustaliła tożsamość sprawcy: to niespełna 18-letni chłopak, który w tej chwili jest w szpitalu.

Ks. prał. Wojciech Kochański, proboszcz parafii, sugeruje, że nie jest to przypadkowa sytuacja, gdyż doświadczenie z poprzednich tego typu wydarzeń każe domniemywać, że w Koninie istnieje grupa wrogo nastawiona do Kościoła, dokonująca aktów wandalizmu - napisano na stronie włocławskiej diecezji.

Mieszkaniec Konina boso i w samej bieliźnie zaatakował kościół

Co ciekawe, nastolatek najpierw upewnił się, że jest dobrze widoczny dla kamery monitoringu zainstalowanej w kościele. Stanął przed nią, trzymając w ręku krzyż. Potem zdemolował kaplicę, niszcząc drzwi i wybijając szyby. Po ataku nastolatek wziął do ręki duży kawałek szkła, stając znów przed kamerą nakreślił nim znak krzyża w powietrzu i odszedł.

bEDCaKaL

Zobacz też: Zbezcześcił krzyż w Bielsku-Białej. Policja ujęła sprawcę

Skojarzenia nasuwają się same. Nie wiadomo, czy mężczyzna działał sam, czy był przez kogoś inspirowany – powiedział ks. Artur Niemira, kanclerz kurii.

bEDCaKaR

Sprawcy grozi 5 lat więzienia, straty oszacował na 5 tys. zł. Tej samej nocy matka nastolatka wezwała policję do awanturującego się syna. Policjanci ze względu na stan jego zdrowia odwieźli go do szpitala, nie wiedząc, że wcześniej zdemolował kaplicę. Później ustalili tożsamość wandala po analizie monitoringu kościelnego.

Mężczyzna nie usłyszał jeszcze zarzutów, ponieważ wciąż przebywa w szpitalu. Kiedy tylko będzie to możliwe zostanie natychmiast przesłuchany przez śledczych - informuje Marcin Jankowski z policji w Koninie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDCaKbm
KOMENTARZE
(155)
SZCZEŚĆ BOZE
2 lata temu
ATAKUJĄ PREZYDENTA PRZESZKADZA IM BUDOWLA SAKRALNA .JEST TO DOWÓD KTO W POLSCE SIEJE NIENAWIŚĆ I PRZECIWKO KOMU. A GDZIE JEST BUDKA Z MECENASEM ? WSTYD POLACY GDZIE MY JESTEŚMY ? CO TA OPOZYCJA WYPRAWIA BRONI PRZESTĘPCÓW MORDERCĘ DZIEWCZYNKI POLICJA MIALA UBRAĆ EKSTRA BO TO PANTOFLE TO NIE HUMANITARNE WYPROWADZENIE MIELI CZEKAĆ AŻ TAKI IM W GŁOWĘ STRZELI POJAZD PREMIER SZYDŁO TEŻ PEWNIE CHŁOPAKOWI POD NOS ZAWLEKLI ALE JAK KSIĘDZA PRZED KOŚCIOŁEM ZAMORDOWALI LUB KOŚCIÓŁ USZKODZILI .TO ŻADNEGO KOMENTARZA OPOZYCJA NIE PODAŁA TA MĄDRA SPRAWIEDLIWA I CHCĄCA POLAKÓW DOBRA ,,,TO JEST ZAKŁAMANIE ICH OKRUTNE UBLIŻAJĄCE NAM WSZYSTKIM
tyle
2 lata temu
Kościół w Biblii to zawsze byli ludzie, nigdy budynek, czy sala królestwa. Relacja z Jezusem, a nie religia
TRR
2 lata temu
Do zenko nie dajesz nie pisz ale jak ty czy twoja rodzina będzie potrzebować pomocy ze sprzętu szpitalnego zakupionego przez WOŚP do odmów proste buraku
bEDCaKbn
ALBIN
2 lata temu
OPĘTANY PRZEZ SZATANA. WIĘZIENIE Z CODZIENNĄ KARĄ NAPRAWIENIA WYRZĄDZONYCH PRZEZ NIEGO SZKÓD ORAZ NAPRAWIANIE SZKÓD WYRZĄDZANYCH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH PRZEZ INNYCH. NA NOGACH KAJDANY Z CIĘŻAREM, ABY NIE MÓGŁ UCIEC.
ANNA
2 lata temu
Więcej wrogości ze strony opozycji i będzie jeszcze gorzej.
Konin
2 lata temu
Ksiądz Kochański niech się najpierw zastanowi dlaczego jest atakowany tylko kościół w którym jest proboszczem, a nie zmyśla jakieś teorie, że w Koninie istnieje jakaś grupa wrogo nastawiona do Kościoła, dokonująca aktów wandalizmu. Proboszcz Kochański, to ultrakatolicki beton ściśle powiązany z obecną partią rządzącą.
pisowiec
2 lata temu
rozumiem jego zachowanie.
ola
2 lata temu
Bohater!!!
liz
2 lata temu
rosnie,mlody.platfus
def
2 lata temu
Najwyraźniej Bóg tak chciał.. moze mu sie domek nie podobał i rękoma tego kolesia postanowił to pokazać hahahah
mysliwy44
2 lata temu
Bóg może i stworzył świat, ale wszystkie religie, sekty i związane z tym obrzędy, rytuały są dziełem ludzi. Ludzi żądnych władzy o pieniędzy.
saza
2 lata temu
Czy Bóg mieszka w kościołach lub klasztorach ? Dzieje Apostolskie 17 rozdział wersety 24 i 25. 24 Bóg, który uczynił świat i wszystko, co na nim, ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych 25 ani nie jest obsługiwany rękami ludzkimi, jak gdyby czegoś potrzebował, ponieważ on sam daje wszystkim życie i dech, i wszystko.
ewa
2 lata temu
Ja bym zadała pytanie, dlaczego ten kościół jest ciągle atakowany? Może coś jest głębszego w tym temacie.
bEDCaKbf
wer
2 lata temu
zgodnie z wypowiedziami klasyka z pis-u nie popieram ale rozumiem. Długopis powinien już być użyty aby odciążyć sądy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić