Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
wb
|

Koronawirus. Polski przewoźnik zmuszony zwolnić całą załogę. "Straciliśmy wszystkie zlecenia"

24
Podziel się

Epidemia koronawirusa bardzo mocno uderzyła w branżę turystyczną. Ze względu na zamknięte granice i lokalne restrykcje, wielu przewoźników notuje teraz ogromne straty. Warszawa firma ModlinBus musiała w związku z tym zwolnić wszystkich swoich pracowników.

Firma ModlinBus została zmuszona do zwolnienia wszystkich pracowników
Firma ModlinBus została zmuszona do zwolnienia wszystkich pracowników (East News, Beata Zawrzel/REPORTER)
bELeOgHV

ModlinBus to warszawska firma, która kilka lat temu wygrała przetarg na transport pasażerów z lotniska Warszawa-Modlin. Z biegiem czasu oferta spółki rozszerzyła się o połączenia na linii Łódź-Warszawa. Obsługiwała je marka "OKBus". Firma próbowała obsługiwać jeszcze inne trasy, jednak nie przynosiły one oczekiwanej rentowności.

W związku z epidemią koronawirusa, polskie granice zostały zamknięte. Ruch lotniczy jest w zasadzie wstrzymany. Spowodowało to, że ModlinBus z dnia na dzień stracił wszystkie możliwe zlecenia.

Nie mamy kogo wozić, nie ma dla nas pracy przynajmniej do końca kwietnia. Patrząc na skalę epidemii można zakładać, że zamknięcie granic może wydłużyć się do końca maja albo dłużej - mówi Marcin Sadowski, współwłaściciel firmy ModlinBus.

bELeOgHX

Zwolnienia w ModlinBus. Ile osób zatrudniała firma?

Projekt tarczy antykryzysowej przeznaczony dla przedsiębiorców nie jest w stanie pomóc warszawskiej firmie. Propozycje rządu dotyczące dopłat do pensji pracowników również nie są w stanie uratować spółki działającej w branży typowo usługowej.

W związku z zaistniałą sytuacją firma ModlinBus musiała zwolnić wszystkich swoich pracowników. W szczytowym momencie spółka zatrudniała nawet 60 osób, jednak ostatnio ta liczba wynosiła 45. Dotyczyło to kierowców, dział sprzedaży, obsługi klienta, pracowników biurowych oraz dział informatyczny.

Perspektywy były jednoznaczne - całkowita utrata przychodów. W międzyczasie pojawił się projekt tarczy antykryzysowej, który nie przynosił nam korzyści w takim wymiarze, by utrzymać pracowników. My przecież z dnia na dzień straciliśmy wszystkie zlecenia. Musieliśmy podjąć decyzję o wypowiedzeniu wszystkich umów, jakie nas łączyły z pracownikami - dodaje Sadowski.

bELeOgId

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bELeOgIy
KOMENTARZE
(24)
Wrocek
2 lata temu
Zamknąć kraj to kazdy glupi potrafi. Żaden inny kraj na świecie tak nie spieprzył tematu. Mądre głowy myślą też o gospodarce. ale Polacy dali się kupić za srebrniki z 500+ to teraz zobaczą.niestety.
moraw
2 lata temu
morawiecki ma sie dobrze dziekuje
brum
2 lata temu
a po epidemii beda opowiadac ze nie ma kto jezdzic ich busami. nikt nie powinien tam isc pracowac.
bELeOgIz
more end more
2 lata temu
Morawiecki wraz z Rządem popełnia stale ten sam błąd. Zamknął służbę zdrowia, podporządkowując ją wyłącznie jednemu, koronawirusowi bo jego zdaniem już nic więcej nie istnieje. Pomoc jaką oferuje Rząd przeznaczona jest dla bardzo wąskiej grupy. Ale jeśli ci więksi nie mając pomocy zaczną zwalniać ograniczając zamówienia, to mimo pomocy ci mniejsi pójdą z torbami, bo będą mieli za mało zamówień żeby utrzymać się na rynku, proste.
wwwdziad
2 lata temu
strona w butach po stronie organizatora...
T-K ***
2 lata temu
chodź tu orzeł
T-K ***
2 lata temu
masz pojęcie czym się zajmujesz naprawdę muszę się położyć żeby zrozumieć czym kieruję się zarząd... plus to ona za darmo.
sąsiad
2 lata temu
jak widać na załączonym obrazku... daj im spokój
europol
2 lata temu
chodź tu, czym kieruje się osoba z takim wpisem... 0
karol
2 lata temu
Skrzynka pocztowa czyni cuda , wrzucasz Kidawę wychodzi Duda
fracyniuk
2 lata temu
Co w tym temacie ma do powiedzenia prorok Jackowski ?
Korona
2 lata temu
Idę dorwać Jarka, co wy na to?
bankr
2 lata temu
A co ten przewoźnik chciał cały czas robić? Czas zbankrutować jak każdy porządny obywatel
bELeOgIr
bankr
2 lata temu
A co ten przewoźnik chciał cały czas robić? Czas zbankrutować jak każdy porządny obywatel
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić