Koronawrius. W Melbourne urządzili wesele na 30 osób. Nie przejęli się zakazem

95

Zgodnie z nowymi zasadami ogłoszonymi przez premiera Australii Scotta Morrisona w weselach brać udział może jedynie 5 osób. Na zorganizowanej w Melbourne uroczystości miało znaleźć się więcej osób, lecz przybyła policja zezwoliła na zgromadzenie.

W Melbourne odbyło się wesele mimo restrykcyjnych zakazach odnośnie zgromadzeń
W Melbourne odbyło się wesele mimo restrykcyjnych zakazach odnośnie zgromadzeń (Twitter, @AmberX994874)

W Melbourne zrobiło się głośno na temat imprezy, która nie miała prawa się odbyć. Ze względu na pandemię koronawirusa także w Australii takie zgromadzenia są nielegalne. W przypadku ślubów poza parą młodą, obecni mogą być jedynie: osoba przeprowadzająca ceremonię oraz dwóch świadków. Z tego powodu wiele par zdecydowało się na przełożenie zaplanowanych wesel.

Młoda para zignorowała jednak zasady. Na zorganizowanej w niedzielę tradycyjnej uroczystości miało spotkać się ponad 30 osób. Co więcej, przybyła na miejsce policja nie przerwała imprezy. Zalecono jedynie gościom zachowywanie bezpiecznej odległości. Mieli pozostawać w odległości 1,5 metra od siebie oraz ograniczyć się do pięcioosobowych grup.

Zobacz także: PiS chce zmienić Kodeks Wyborczy. Piotr Mueller pytany o Konstytucję

Para młoda nie zamierzała zachować informacji o zabawie na weselu w tajemnicy. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, w tym zdjęcie grupowe przedstawiające ponad 30 osób oraz nagrania bawiących się gości przy muzyce granej na żywo. Zdjęcia wywołały debatę w internecie.

Sytuacja w Australii w związku z pandemią koronawirusa jest poważna. Koronawirusa wykryto już u ponad 5 tys. osób. W państwie funkcjonuje już wiele ograniczeń dla obywateli. W ostatnich dniach wprowadzono kolejne ograniczenie, zabraniające zgromadzeń ponad dwóch osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić