aktualizacja 

Kościół chciał modlitwy przed "Gwiezdnymi wojnami". Kina odmówiły

Przed najnowszą częścią gwiezdnej sagi miano wyemitować nietypową reklamę - modlitwę "Ojcze Nasz". Tak się nie stanie. Kościół Anglikański "czuje żal i zdziwienie" odmową właścicieli kin.

Kościół chciał modlitwy przed "Gwiezdnymi wojnami". Kina odmówiły
(Youtube.com)

Trwający minutę spot pokazuje różnych Brytyjczyków odmawiających najważniejszą modlitwę chrześcijan. Duchowni mieli nadzieję, że tą drogą będą mogli dotrzeć do młodych widzów ściągających tłumnie na "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Zarządzające ponad 80 proc. ekranów kinowych w Wielkiej Brytanii sieci Odeon, Cineworld i Vue nie zgodziły się.

Digital Cinema Media, agencja zajmująca się dystrybucją reklam wśród właścicieli kin, wyjaśniła, że pokazanie modlitwy mogłoby być obraźliwe dla osób innych wyznań - informuje BBC.

*Wyjaśnienie to Kościół Anglii nazwał "zwyczajnie głupim". *Abp Canterbury Wielebny Justin Welb stwierdził, że decyzja o odmowie emisji może mieć "poważny wpływ" na wolność słowa na Wyspach. DCM odpiera zarzut, wskazując, że z zasady w bloku reklamowym nie akceptuje się treści religijnych i politycznych.

Ta reklama jest równie obraźliwa jak śpiewanie kolęd na Wigilię - skomentował abp Welb. Może niech widzowie sami ocenią, czy ich coś obraża, zamiast narzucać cenzurę - dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić