Kradną “na policjanta”. Tym razem prawie pół miliona złotych!

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyłudzili ogromną sumę pieniędzy. To nie pierwszy raz, kiedy wyłudzali metodą “na policjanta”.

Policja
Policja (WP.PL)

Zatrzymani to 30-letni Maciej Sz. i 37-letni Mikołaj S. Mężczyźni byli pod obserwacją śledczych stołecznej policji w związku z innymi wyłudzeniami tego typu. Nakłonili parę do wypłacenia w różnych bankach łącznie 120 tys. zł. Dodatkowo małżeństwo przekazało fałszywym policjantom około 100 tys. dolarów - podaje rmf24.pl.

Metoda działania jest prosta. Do starszych osób dzwonią oszuści podający się za funkcjonariuszy policji lub CBŚ. Mówią o tym, że ktoś z rodziny potencjalnej ofiary jest zagrożony. Proszą o przekazanie porywaczom dużej sumy pieniędzy.

Obiecują, że transakcja będzie bezpieczna i odbędzie się pod nadzorem policji. Starsi ludzie pod wpływem strachu o bliską osobę często zbyt łatwo dają się nabrać. Według statystyk policji, ofiarami tego typu przestępstw są najczęściej osoby powyżej 70. roku życia.

Apelujemy, szczególnie do starszych osób, żeby uważały i pamiętały, że nie zawsze osoba, która do nich dzwoni jest tym, za kogo się podaje. Zawsze warto sprawdzić, czy mówi prawdę. Zadzwonić do rodziny, zapytać, zanim zdecydujemy się przekazać komuś oszczędności życia - powiedział rzecznik komendanta stołecznego policji, Mariusz Mrozek.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić