Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomek Orszulak
|

Leki na odchudzanie okazały się trucizną. Kupiło je prawie 4 tys. Polaków

16
Podziel się:

"Meridia", "Adipex-P" i "Qsymia" to "cudowne" leki na odchudzanie, które okazały się trucizną. Sprzedawała je w internecie szajka z Pomorza. Wszyscy wpadli w ręce policji. Z przeprowadzonego śledztwa wyłania się ponury obraz handlu takimi specyfikami. W Polsce kupiło je co najmniej 3,8 tys. osób.

Lek "Meridia" okazał się szkodliwą trucizną
Lek "Meridia" okazał się szkodliwą trucizną (iStock.com)

Przez kilkanaście miesięcy policjanci śledzili przestępców, którzy handlowali lekami na odchudzanie. W końcu zdecydowali się na zatrzymania, bo proceder kwitł w najlepsze, a oni mieli już dość dowodów.

W akcji zatrzymano kilkanaście osób. Wpadła również "wielka trójka" szajki. W Międzyzdrojach aresztowano 33-latka, a w Poznaniu 26-letnią kobietę. Trzeci wspólnik, 42-letni mężczyzna, przebywał już w areszcie śledczym w związku z inną sprawą.

Przeszukanie lokali ujawniło prosperujący biznes. Zabezpieczono dokumenty, komputery, telefony, pieniądze oraz paczki z nieznaną substancją.

Zobacz także: Szokujący handel lekami na odchudzanie

Szajka handlowała lekiem na odchudzanie pod nazwą "Meridia". Obracała również specyfikami o nazwach "Adipex-P" oraz "Qsymia".

W Polsce kupiło je przez internet co najmniej 3,8 tys. osób. Efekt? Silne zatrucia oraz przypadki ofiar śmiertelnych.

Handlarze, wykorzystując "słupy" z Pomorza, zgarniali gigantyczne pieniądze. Wykorzystywali przy tym rachunki bankowe zakładane przez podstawione osoby.

To był klasyczny przykład "prania pieniędzy".

Zostali oskarżeni o nielegalny handel lekami. Mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Zobacz także: Oto leczniczy narkotyk - zobacz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(16)
ziut
5 lata temu
A te wszystkie reklamy w necie, prasie to co nie podlegają żadnym kontrolom.Od tego trzeba zacząć.
Majkel
5 lata temu
Ci co kupowali powinni być tak samo sądzeni jak Ci co sprzedawali. Jak można wziąść coś do ust niewiadomego pochodzenia? Głupota czy brak świadomości?
a brak papier...
5 lata temu
"Przez kilkanaście miesięcy policjanci śledzili przestępców, którzy handlowali lekami na odchudzanie. W końcu zdecydowali się na zatrzymania, bo proceder kwitł w najlepsze, a oni mieli już dość dowodów." Czy niewystarczającym dowodem jest brak rejestracji leku/suplementu? Czy ja czegoś nei wiem...przeciez jak się cos wprowadza do obrotu na rynek towarów, coś nawet zza granicy to chyba musi to mieć jakiś papier?
pol
5 lata temu
Powinni jeszcze zostać oskarżeni o zamordowanie ludzi, którzy kupili te lelki i w wyniki ich zażycia zmarli !!!
jgf
5 lata temu
Pytanie z innej beczki. Co z oszustami sprzedającymi suplementy diety. Substancje te muszą spełniać warunek, że nie powinny szkodzić. GIS nie wymaga badań stwierdzających skuteczność specyfiku. Traktowany jest jak żywność. I tak koncerny farmaceutyczne nabijają kasę dzięki naiwnym. Kupuje się np. magnez taki, śmaki, a zamiast tego wystarczy kakao lub gorzka czekolada, pomidory, rośliny strączkowe, itd. No ale po co, skoro można kupić prochy w takiej cenie, że za równowartość można kupić np grochu na pół roku.
1
5 lata temu
TO AZ TYLE CZASU MUSIALO TO TRWAC ??/ PRZECIEZ MOGLO UMRZEC WIELE LUDZI !!!!
tygrys
5 lata temu
pewnie byli uchodźcami z dolnośląskiego tacy obcy ludzie są niebezpieczni
wicek
5 lata temu
Ja nie kupiłem, bo ważę tylko 40 kg, a mam aż 2,07 wzrostu !
Lech
5 lata temu
Przede wszystkim nie robię zakupów w Kaufland i Lidl.To chyba oczywiste dla każdego Polaka znającego podstawy historii.
Ostrożna
5 lata temu
nadal leci reklama w internecie, nawet chudzielcy ja dostają e-maile.
Andżela
5 lata temu
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Wprowadzić do aptek rozwijać przemysł i dać pracę i zarabiać. Obywatele biorą i mają prawo brać to co się im podoba. Jakoś nie martwicie się jak ktoś kupuje dużo soli albo cukru czy inne świństwo marketowe.
Gucia
5 lata temu
A ile dziennie jest zatruć lekami bez recepty ? skąd wiecie że trucizna znacie skład ? Wciskacie kit a zupełnie nic nie wiecie. I skąd wiecie ile ofiar i czy jeśli faktycznie one były czy przypadkiem nie byli to np sportowcy którym serce nie wytrzymało treningów? o alkoholu homemade też pisaliście że trucizna mimo że to zwykły destylat był to powtarzacie i wymyślacie że trucizna że tragedia itd itd.
ccccc
5 lata temu
ludzie są niepoważni - jak można kupować tzw.leki przez Internet
n.
5 lata temu
8 lat przecież to jest znikoma szkodliwość.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić