o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Łódź. O północy zadzwonił na policję. Efekt był natychmiastowy

53
Podziel się

Na policję w Łodzi zadzwonił mężczyzna. Dobiegała północ. Rozmówca opowiedział funkcjonariuszom o zdarzeniu, którego był świadkiem dosłownie przed chwilą. Potem jeszcze raz służył policji pomocą. Gdyby nie jego szybka reakcja mieszkańca Łodzi i jego spostrzegawczość, wandale prawdopodobnie cieszyliby się bezkarnością. Łódzka policja podziękowała mężczyźnie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Łódź. O północy zadzwonił na policję. Efekt był natychmiastowy
(Policja Łódzka)
bDBtoFGZ

Świadek – który woli zachować anonimowość – zadzwonił na numer alarmowy policji 10 stycznia około północy. Jak informuje przedstawiciel V Komisariatu Policji w Łodzi, na ulicy Limanowskiego dwóch mężczyzn właśnie wybijało szyby w jednym ze sklepów.

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Po przybyciu funkcjonariusze potwierdzili, że rozmówca mówił prawdę. W sklepie przy ul. Limanowskiego w Łodzi wybito szybę w drzwiach i witrynie. Po zajrzeniu do środka funkcjonariusze dostrzegli dwa kamienie, za pomocą których prawdopodobnie dokonano aktu wandalizmu.

Sprawcy zdążyli uciec. Dyżurny policji w Łodzi po raz kolejny skontaktował się ze świadkiem, który podał mu szczegółowy rysopis obu podejrzanych.

bDBtoFHb

Zobacz też: Z mopem na złodzieja. Rozpaczliwa interwencja na stacji benzynowej

Policjanci zaczęli patrolować okolicę zajścia. W pewnym momencie dostrzegli dwóch mężczyzn, których wygląd odpowiadał informacjom przekazanym przez świadka. Natychmiast przystąpiono do zatrzymania. .

Po wylegitymowaniu podejrzanych okazało się, że są oni braćmi. Według informacji przedstawiciela V Komisariatu Policji w Łodzi, mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. 22-latek miał we krwi prawie 2 promile alkoholu, a 29-latek – 2,5. Zostali przewiezieni do policyjnego aresztu.

bDBtoFHh

To nie był pierwszy wybryk braci. Mężczyźni już wcześniej byli notowani za przez policję.

Braciom zostały przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Za swoje czyny mogą spędzić do 5 lat w więzieniu.

Funkcjonariusze policji z Łodzi złożyli wyrazy wdzięczności wobec świadka. Jak podkreślili w oświadczeniu, jego postawa w znacznym stopniu pomogła im schwytać sprawców aktu wandalizmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDBtoFHi
bDBtoFHC
KOMENTARZE
(53)
...
rok temu
Jak jeden z drugim chce wyładować emocje lub wyżyć się na czymś to niech walnie łbem o beton albo ścianę i na pewno będzie to skuteczne.
Taaaak
rok temu
Polski sąd skarze ich na rok w zawieszeniu a oni zabiją tego świadka bo przecież na rozprawie będzie musiał że nazwać. Albo zrezygnuje ze świadkowania bo będzie jawny i też ich nie skarzą
Ja.n
rok temu
Czyli ten sklep nie miał alarmu i kamer? Na ulicy też nie było monitoringu? Czy był tylko przetarg wygrała najtańsza oferta i zamiast twarzy podejrzanych widać było rozmazane piksele?
bDBtoFHD
JANUSZ
rok temu
Pani Mazurek z PiS-u nie podobałaby się taka postawa obywatelska.Nie raz już wypowiadala sie że jak ktoś dziala w dobrym interesie ogółu to jest donosicielem.Ale to pani Mazurek zostawmy ją w spokoju bo w PiS-ie obowiązują inne standardy spoleczne
skuteczne
rok temu
publiczna kara chłosty
Najnowsze komentarze (53)
samo obrona
rok temu
Policjanci powinni ich zastrzelić. Możemy świadczyć, że zostali zaatakowani przez złodziei. Trzeba wyrywać chwasty takimi metodami jakie oni stosują.
piston
rok temu
Jak by zadzwonił że biją kogoś to reakcji by długo nie było
Namiba
rok temu
A to ci pozytywny "sygnalista".
aabgrx5
rok temu
hahaha 5 lat hahaha kraj absurdów i głupoty
kloss88
rok temu
tylko kamieniolomy im pomaga
trex
rok temu
ta druga osoba co weszla powinna zdjac kurtke i czymac przed soba zastawiajac sie kurtka a nie dochdzic do niego bez oslony
mieszkaniec
rok temu
W P{olsce wandalizm doszedł szczytu bezczelności.Przykład Rybni ul Wiejska niszczą reklamy płotki,rzucają butelkami i wraski po nocach .Mir domowy jest naruszany notorycznie.Na tych ludzi trzeba bata.My mieszkańcy jesteśmy umęczeni jak tu iść do pracy po nocnych wrzaskach.
Cyklop28
rok temu
Czyli moja wypowiedź "zraniłaby" poczucie przestępców? Wolne żarty!
bDBtoFHv
Cyklop28
rok temu
Świadek powinien ubiegać się o status "Świadka koronnego", bo po ujawnieniu jego tożsamości w sądzie przestępcy mogą zrobić mu krzywdę.
dominicus666
rok temu
Jak to jest być notowanym za przez policję?
vvVvv
rok temu
A mogli się wyżyć na wiejskiej
Jacek
rok temu
Kiedyś dzwoniłem na policję pod 997 ze trzy razy ,gdy widziałem jak jakieś (buraki) strzelali z wiatrówki w żarówki latarni przy Targowej nie odbierali ,ale to dawno było nie wiem jak teraz .Do straży miejskiej nie dzwonię bo napewno nie odbiorą.
awea
rok temu
O alkoholu nikt nic nie napisze... czy kiedykolwiek na świecie ktokolwiek tak zrobił po zapaleniu zioła Indian?
Andree
rok temu
Unicestwiać takie badziewie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić