o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Londyn. Bracia pozwali siostrę za testament matki

12
Podziel się

Trzech braci pozwało własną siostrę, oskarżając ją o oszukanie schorowanej matki. Staruszka w testamencie stwierdziła, że jej synom nie należy się spadek i zapisała dom o wartości miliona funtów wyłącznie córce.

Londyn. Bracia pozwali siostrę za testament matki
(twitter.com, @newsypeople)
bEJUwavF

Zakończył się proces rodzeństwa z Londynu. Czworo Brytyjczyków włoskiego pochodzenia od trzech lat procesowało się o spadek po 86-letniej matce. Trzej bracia chcieli unieważnienia testamentu, przekonując, że ich siostra oszukała schorowaną matkę i w ten sposób przejęła cały majątek.

Musieli zadowolić się drobnymi kwotami. Trzech braci Rea zaskoczyła informacja o ostatniej woli ich matki, która przepisała dom w Londynie na swoją córkę. Rita Rea została jedyną spadkobierczynią posiadłości wartej milion funtów, czyli w przeliczeniu niecałe 5 mln zł. Część spadku, który otrzymali Remo, Nino i David Rea wystarczyła zaledwie na pokrycie wydatków pogrzebowych.

Twierdzili, że siostra "otruła" umysł matki. Pierwsza wersja testamentu, spisana w 1986 roku, zakładała równy podział majątku między czworo dzieci pani Rei. Jednak rok przed śmiercią, w 2015 roku, 85-letnia staruszka postanowiła zmienić swoją ostatnią wolę i przepisać dom na córkę.

bEJUwavH
Zobacz także: Zobacz też: Zbrodnia niedoskonała

Oświadczam, że moi synowie nie opiekują się mną ani w żaden sposób nie pomagają przy opiece, mimo wielu moich próśb. Moja córka Rita jako jedyna opiekuje się mną od wielu lat. (...) Jeśli któryś z moich synów będzie chciał unieważnić moją wolę, proszę sąd o odrzucenie tych roszczeń - napisała w testamencie Anna Rea.

bEJUwavN

Przegrali proces z kretesem. Sędzia stwierdził, że nie ma dowodu na to, że pani Rea została w jakikolwiek sposób zmanipulowana luboszukana przez córkę. Są za to dowody na to, że Rita przez 6 lat zapewniała matce całodzienną opiekę. Jej bracia prowadzili w tym czasie swoje firmy, często podróżowali za granicę i bardzo rzadko odwiedzali schorowaną matkę.

Moją rolą nie jest stwierdzenie, czy ostatnia wola pani Rei jest "sprawiedliwa", tylko, czy jest ważna z prawnego punktu widzenia. Uznaję, że jest ważna - powiedział sędzia Jonathan Arkush.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJUwawi
KOMENTARZE
(12)
zxcvbgfdsa
2 lata temu
Bydełko zawsze szuka żłoba za darmo, a panowie szczególnie.
Och, rodzinka
2 lata temu
Do opieki nie ma komu, do kasy każdy
z
2 lata temu
wszedzie tak jest. za życia cie nie widzą a po śmierci daj...
bEJUwawj
Zgodna
2 lata temu
I bardzo dobrze sie skonczylo!!! Wstydziliby sie wyrodni synalkowie! Ich siotra zycie poswiecila matce a oni chca odebrac jej to na co sobie zasluzyla. Matka byla bardzo sprawiedliwa.
słabeTo
2 lata temu
Wspaniale żyć wygodnie, mieć gdzieś staruszków. Potem jednak, po ich śmierci, odzywa się troska i chęć opieki nad ... ich pozostawionym majątkiem. Znajduje się wtedy czas i energię na rozdrapywanie/załatwienie/kłótnie/prawników. Przykre, ale jak latami poświęcacie się opiece nad starszym rodzicem, to zbierajcie dowody na to, bo później nawet najbliższa rodzina odezwie się o kawałek dla siebie mając gdzieś twoje wieloletnie poświęcenie i wysiłek.
iga
2 lata temu
Ja bym jeszcze tym synalkom dorzuciał paragony za opiekę za matkę przez osttanie 6 lat - w końcu jak złosili się po spadek to niech najpierw opłacą wydatki swojej własnej matki sępy jedne.
jbox-er
2 lata temu
Przeżyłem to samo.Byłem na każde zawołanie bezdzietnej ciotki przez 15 lat.Kiedy chorowała to kuzynka robiła wszystko by mnie zdyskredytować.To ja niemal przeniosłem się do ciotki na stałe,zaniedbując własną rodzinę by opiekować się staruszką.Bardzo "bolała" rodzinkę darowizna ciotki.Nawet w sądzie musiałem udowadniać ,że nie jestem wielbłądem.
.
2 lata temu
Hieny cmentarne.
drzymek
2 lata temu
i bardzo slusznie jak po spadek to pierwsi przypomnieli sobie ze maja matke a opiekowac sie to nie mial kto
Chytra baba z...
2 lata temu
Zakopane pensjonat się klania
Ssmutny
2 lata temu
Bryryjczycy jak uj lol
Koko
2 lata temu
U nas tez tak było, jak babcia moja żyła a mieszkała z nami to nikt jej nie odwiedzał, nie zapraszał do siebie, a jak zmarła to jak sępy rzucili się do podziału majątku. Smutne ale prawdziwe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić