o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Masz ten telefon Samsunga? Lepiej go nie włączaj w samolocie

5
Podziel się

Federal Aviation Administration w USA (federalna administracja lotnictwa) wzięła pod lupę model Galaxy Note 7. Przyczyną są częste samozapłony baterii smartfonów.

Masz ten telefon Samsunga? Lepiej go nie włączaj w samolocie
(flickr.com, Wonderlane)
bEDXiVnp

FFA stanowczo odradza pasażerom korzystanie z tych smartfonów. Chodzi o włączanie ich oraz ładowanie w trakcie lotu - informuje CNN Money. Do apelu dołączyła się jedna z agencji Departamentu Transportu (The Pipeline and Hazardous Materials Safety Administration). Oba urzędy badają problem "wybuchających" urządzeń i pracują nad podjęciem ostatecznej decyzji. Jeżeli obawy się potwierdzą, może to oznaczać, że właścicele tego konkretnego modelu Samsunga nigdzie nie polecą.

Skoro producent wycofał urządzenie, zalecimy liniom lotniczym, aby wprowadziły zakaz wnoszenia na pokład telefonu, czy to w bagażu podręcznym czy też w bagażu nadanym - przekazał w oświadczeniu rzecznik FFA.

Jeżeli taki zakaz wejdzie w życie, może to oznaczać tragedię dla Samsunga. Niektóre z linii lotniczych nie chcą ryzykować i już podjęły kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom. Włączania oraz ładowania podczas podróży telefonem Note 7 swoim klientom zabroniły już Singapure Airlines, Qantas i Virgin Australia. Pozostali przewoźnicy jak dotąd nie zmienili regulaminu i czekają na ostateczną decyzję FFA.

bEDXiVnr

Samsung Galaxy Note 7 sprzedawany był w 10 krajach. W sklepach pojawił się 19 sierpnia. Jednak po kilkudziesięciu złoszonych przypadkach nagłego samoczynnego zapalenia się akumulatorów w tych modelach producent podjął decyzję o wycofaniu komórek z rynku. Każdy, kto kupił już pechowe urządzenie, za darmo będzie mógł je wymienić na nowe.

bEDXiVnx

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEDXiVny

bEDXiVnS
KOMENTARZE
(5)
qqq
5 lata temu
Może po prostu apple robi konkurencję temu modelowi...
xxx
5 lata temu
z bateriami Samsunga jest coś nie tak --- szybko się nagrzewają i to nie tylko już podawane do publicznej wiadomości ale większość baterii w innych komórkach .
daro
5 lata temu
cóż.. ostatnio nie mogli się zdecydować czy galaxy s7 czy note 7 to teraz połączyli "note s7" hahaha no i jak wierzyć w informacje przekazywane przez wp....???
bEDXiVnT
Rafcio
5 lata temu
Szajsung
Rafcio
5 lata temu
Szajsung
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić