REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski12.02.19 (11:21)

Matka nie pozwalała mu się zaszczepić. Chłopak się zbuntował

Ethan Lindenberger z Ohio musiał czekać do ukończenia 18. roku życia, by móc się zaszczepić. Jego matka wyznaje spiskową teorię o szkodliwości szczepień.
Ethan Lindenberger / Facebook.com

Ethan stał się popularny po zamieszczeniu wpisu na Reddicie. Opisał sytuację w swojej rodzinie i poprosił o informacje, jak może samodzielnie poddać się szczepieniom, wbrew matce. Wątek zapoczątkowany w listopadzie 2018 roku szybko urósł do ponad tysiąca postów.

Mieszkaniec Ohio musiał poczekać, aż będzie pełnoletni. Teraz jest już zaszczepiony między innymi na wirusowe zapalenie wątroby i grypę. Decyzja chłopaka wywołała złość jego matki.

REKLAMA

Spojrzała na mnie jakbym się zaszczepił w geście buntu, a nie dla mojego własnego dobra i dla dobra ludzi wokół mnie - powiedział Ethan w rozmowie z BBC.

Matka chłopaka uważa, że szczepionki powodują zagrożenie. 18-latek przyznał, że według kobiety szczepienie prowadzi do autyzmu. Chociaż próbował ją wielokrotnie przekonać, że pseudobadania na ten temat zostały dawno obalone, nie zmieniła zdania.

Ethan, dorastając, zaczął sobie zdawać sprawę z konieczności szczepień. Opowiada, że czytał dużo na ten temat i stawał się coraz większym przeciwnikiem przekonań matki. Do szczepień namawiali go również nauczyciele w szkole. Zorientował się, że jest jedynym uczniem w klasie, który nie jest szczepiony.

18-latek należy do rosnącej w USA grupy młodych ludzi, którzy nieszczepieni przez rodziców, chcą to zrobić na własną rękę - informuje amerykańskie radio publiczne. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, iż na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych szaleje epidemia odry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij