Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Matka nie pozwalała mu się zaszczepić. Chłopak się zbuntował

131 reakcji
0
0
131
Podziel się

Ethan Lindenberger z Ohio musiał czekać do ukończenia 18. roku życia, by móc się zaszczepić. Jego matka wyznaje spiskową teorię o szkodliwości szczepień.

Matka nie pozwalała mu się zaszczepić. Chłopak się zbuntował
(Facebook.com, Ethan Lindenberger)

Ethan stał się popularny po zamieszczeniu wpisu na Reddicie. Opisał sytuację w swojej rodzinie i poprosił o informacje, jak może samodzielnie poddać się szczepieniom, wbrew matce. Wątek zapoczątkowany w listopadzie 2018 roku szybko urósł do ponad tysiąca postów.

Mieszkaniec Ohio musiał poczekać, aż będzie pełnoletni. Teraz jest już zaszczepiony między innymi na wirusowe zapalenie wątroby i grypę. Decyzja chłopaka wywołała złość jego matki.

Spojrzała na mnie jakbym się zaszczepił w geście buntu, a nie dla mojego własnego dobra i dla dobra ludzi wokół mnie - powiedział Ethan w rozmowie z BBC.

Matka chłopaka uważa, że szczepionki powodują zagrożenie. 18-latek przyznał, że według kobiety szczepienie prowadzi do autyzmu. Chociaż próbował ją wielokrotnie przekonać, że pseudobadania na ten temat zostały dawno obalone, nie zmieniła zdania.

Ethan, dorastając, zaczął sobie zdawać sprawę z konieczności szczepień. Opowiada, że czytał dużo na ten temat i stawał się coraz większym przeciwnikiem przekonań matki. Do szczepień namawiali go również nauczyciele w szkole. Zorientował się, że jest jedynym uczniem w klasie, który nie jest szczepiony.

18-latek należy do rosnącej w USA grupy młodych ludzi, którzy nieszczepieni przez rodziców, chcą to zrobić na własną rękę - informuje amerykańskie radio publiczne. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, iż na północno-zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych szaleje epidemia odry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

131
0
0
KOMENTARZE
(131)
kajka
12 miesięcy temu
Miejmy nadzieje, ze w Polsce tez dzieci doczekaja 18-stu lat i zaszczepia sie wbrew woli swoich zdziwaczalych rodzicow.
zwykły2
12 miesięcy temu
Brawo młody człowiek.
Jola
12 miesięcy temu
Madra kobieta.
Inna Perspekt...
12 miesięcy temu
Chłopak poddał się spiskowej teorii o bezpieczeństwie szczepień.
cwk
12 miesięcy temu
Świetny artykuł. Żywy dowód na to że nikomu te szczepionki nie są potrzebne.
Najnowsze komentarze (131)
As
11 miesięcy temu
Teorią spiskową jest, że szczepionki są dobre!!!
janek
11 miesięcy temu
Powinien się zaszczepić przeciw rakowi szyjki macicy bo wygląda jak c pa.
Oko
11 miesięcy temu
Wygląda jakby miał Zespół Aspargera.
nick
11 miesięcy temu
W tym wieku to powinien się "szczepić" z jakąś fajną laską a nie z wirusem. Ale jak się ma aparycję człowieka z IQ = 60 to pozostaje jedynie grypa albo żółtaczka.
Max
11 miesięcy temu
Barany jak idą na rzeź też myślą że gospodarz prowadzi je na pastwisko tak podsumuje rozumowanie Polaków
Realista
11 miesięcy temu
Jak on przeżył te 18 lat jeśli w ogóle nie był szczepiony? Prawdopodobnie nawet mniej chorował niż jego zaszczepione koleżanki i koledzy. Na szczęście posłuchał nauczycieli i reklam telewizyjnych - teraz poczuje się wolny i zdrowy.
Walo
12 miesięcy temu
Dokladnie w tv cisza dostał szczepionke na pneumokoki Synflorix
Ali
12 miesięcy temu
Co za ułom! Niedoedukowany głąb zasilił tylko konto koncernów farmaceutycznym!
Marek
12 miesięcy temu
Od kiedy przestałem się szczepić na grypę nie choruje nie jestem ani za ani przeciw tylko po sobie widzę że lepiej mi bez szczepionek
Zbigniew Kaz...
12 miesięcy temu
Dlaczego Niemcy i USA oraz kilka innych państw doszli do wniosku że nie można zmuszać do szczepień. To dowód, że u nas panuje w tym zakresie Średniowiecze . Proszę uruchomić myślenie . Jakim zagrożeniem jest nieszczepiona osoba dla osób zaszczepionych ??? Proszę poczytać fakty o Hiszpance. Proszę poczytać badania medyczne osób szczepionych i niezaszczepionych, przeprowadzone m.in. przez Instytut im Roberta Kocha z Berlina . Również badania w wielu innych krajach które jednoznacznie dowodzą że szczepienia przynoszą więcej szkód i powikłań długofalowych których dzisiejsza medycyna nie wiąże ze szczepieniami, a korzyściami płynącymi ze szczepień. Są dowody że zmiany w kręgosłupie (np. skolioza) ma związek z szokiem poszczepiennym. W jakiej fazie wiedzy jest nasza medycyna kiedy rozpoznaje kilkadziesiąt enzymów mających wpływ na zdrowie i życie człowieka , niedawno udowodniono że takich enzymów jest co najmniej 100.000.
felicjan
12 miesięcy temu
Oby nic sie nie stalo na starsze lata mlody czlowieku! Bo sa to stymulanty,ktore to moga sporo wyrzadzic na starsze lata. Powodzenia zycze!
piter
12 miesięcy temu
Jest epidemia odry a on zaszczepił się na grypę, gdzie szczepionki mają małą skuteczność. No chyba, że autor pomylił grypę z odrą albo nie rozróżnia tych chorób.
FAKTY
12 miesięcy temu
Bartłomiej Bajerski SKAD WZIELES DANE DO ARTUKULU? CHYBA SAM TO WYMYSLILES. OSTATNI PRZYPADEK EPIDEMI ODRY W STANACH BYL W ZESZLYM ROKU 107 OSOB NA UWAGA 325 MLN MIESZKANCOW. RZECZYWISCIE EPIDEMIA
Anka
12 miesięcy temu
Nieszczepiony i dożył pełnoletności? Niemożliwe...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić