Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Miliarder z USA spłaci kredyty studentów Morehouse College

47
Podziel się:

Absolwenci Morehouse College mogli spodziewać się kolejnego nudnego przemówienia. Ale miliarder i filantrop Robert F. Smith miał wiadomość, która zapewniła mu owacje na stojąco i wdzięczność studentów spłacających kredyty. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Miliarder z USA spłaci kredyty studentów Morehouse College
(Getty Images, Marcus Ingram)

Nie mogli sobie wymarzyć lepszego zakończenia. Absolwenci szkoły Morehouse College w Atlancie po rozdaniu świadectw ukończenia studiów wysłuchali przemówienia miliardera Roberta F. Smitha, który w czasie tej samej ceremonii otrzymał od szkoły tytuł honorowy doktora honoris causa.

"Jesteście moją klasą". W czasie mowy Smith powiedział tajemniczo, że "w imieniu ośmiu pokoleń swojej rodziny, które zamieszkiwały ten kraj" ogłasza, iż zamierza dać absolwentom "trochę paliwa" na start w dorosłym życiu. Publiczność zareagowała entuzjastycznie, ale jeszcze niepewnie. Po kolejnym zdaniu wszystko stało się jasne.

Moja rodzina w ramach darowizny spłaci wszystkie wasze kredyty studenckie - ogłosił Smith.

Ma zamiar przekazać na ten cel około 40 mln dolarów. Taką deklaracje miał złożyć miliarder w rozmowie z władzami szkoły, które jeszcze szacują całkowity koszt czesnych 300 tegorocznych absolwentów. Wcześniej Smith podarował placówce 1,5 miliona dolarów na stypendia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jest bogatszy nawet od Oprah Winfrey. Majątek Roberta F. Smitha szacuje się na około 5 miliardów dolarów, co czyni go najbogatszym afroamerykańskim obywatelem Stanów Zjednoczonych. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Vista Equity Partners, inwestujące w firmy technologiczne, które nie są jeszcze notowane na giełdzie.

Robert F. Smith To znany filantrop. W 2016 roku zobowiązał się do przekazania w sumie 50 mln dolarów swojemu macierzystemu Cornell University. Rok później raz z żoną Hope Dworaczyk Smith podpisał tak zwane zobowiązanie do dobroczynności (ang. Giving Pledge), deklarując przekazywanie połowy swoich dochodów na cele dobroczynne.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić