REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn13.03.18 (13:02)

Naukowcy pilnie śledzą wstrząsy superwulkanu. Wybuch zabije miliardy

Amerykanie z niepokojem śledzą informacje o kolejnych trzęsieniach ziemi na terenie Yellowstone.
Flicka / Wikimedia Commons CC BY-SA

W ostatnich dniach zanotowano wzmożoną aktywność sejsmiczną na terenie superwulkanu Yellowstone. W ciągu kilku godzin pojawiły się drgania o sile 1,5 i 1,8 stopnia w skali Richtera – informuje Daily Mail. Wiadomość przeraziła Amerykanów, którzy na Twitterze wyrażali swoje obawy w związku z informacjami o wstrząsach.

REKLAMA

*Eksperci starają się uspokajać. *Tłumaczą, że tego typu wstrząsy nie są niczym nadzwyczajnym. W niektórych tygodniach na terenie superwulkanu odnotowuje się około 50 małych trzęsień ziemi. Zaznaczają, że obawy są bezpodstawne, a ostatnia aktywność nie powinna być powodem do niepokoju.

Wzmożoną aktywność obserwowano już w lutym. W ciągu jednego tygodnia zanotowano wtedy 200 trzęsień ziemi. Na terenie Yellowstone rocznie odnotowuje się od 1000 do 3000 trzęsień ziemi. Najsilniejsze zostało zarejestrowane w 1959 roku. Miało siłę 7,3 stopni.

Zobacz także: Niespokojnie w Yellowstone

*Wulkan z amerykańskiego parku narodowego może gromadzić pokłady wrzącej lawy na przestrzeni o rozmiarach 90x30 km. *Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że jest jej 2,5 razy mniej. Ostatnia erupcja miała miejsce 631 tys. lat temu. Skutki wybuchu mogą być katastrofalne dla ludzkości. Liczba pyłu wulkanicznego, który dostanie się do atmosfery będzie tak duża, że doprowadziłaby do ochłodzenia klimatu na całej planecie. Szacuje się, że 5 miliardów osób umarłoby z głodu.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij