o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Nawet milion Ukraińców przyjedzie pracować do Polski

26
Podziel się

Niż demograficzny, coraz większe rzesze Polaków przechodzących na emeryturę i emigracja powodują, że w naszym kraju zaczyna brakować rąk do pracy. Sposobem mają być Ukraińcy.

praca
praca (Pixabay.com)
bDUjxniZ

Do takich wniosków doszli eksperci z serwisu workservice.pl. Na ich zlecenie instytut Millward Brown S.A. przeprowadził badania. Wynika z nich, że aż 38,1 proc. pracodawców rozważa zatrudnienie osób zza Buga. Może chodzić o nawet 1 mln pracowników. Takie osoby miałyby być głównie zatrudniane na stanowiska niższych szczebli czyli tu, gdzie obecnie są największe problemy ze znalezieniem rąk do pracy.

*Największe zapotrzebowanie na Ukraińców zgłaszają duże firmy. *Przyjezdni mieliby tam pracować w usługach i przy produkcji.

Najnowszy raport Narodowego Banku Polskiego mówi o tym, że pracownicy z Ukrainy znajdują zatrudnienie głównie w rolnictwie, usługach domowych, budowlance czy produkcji, co potwierdzają wyniki naszego badania. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że będzie rosło zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy w branży handlowej - mówi Krzysztof Inglot, pełnomocnik Zarządu Work Service S.A.

bDUjxnjb

Sprowadzenie Ukraińców do pracy w Polsce może nie być jednak takie proste. Być może już niedługo będziemy musieli rywalizować o wykwalifikowaną siłę roboczą zza Buga z innymi krajami Grupy Wyszehradzkiej, które też zaczynają odczuwać brak rąk do pracy. Gra jest warta świeczki, bo w przeciwnym razie możemy się pożegnać z niektórymi, dużymi inwestycjami zagranicznymi.

Autor: Krzysztof Narewski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUjxnjh

bDUjxnjC
KOMENTARZE
(26)
Gość
5 lata temu
I to ma być "sposób"? Wypchnięcie Polaków, by przyjechał ktoś inny?
Rycho
5 lata temu
To jest sposób na wzrost gospodarczy , rodaków dusić podatkami zmusić do wyjazdu za kasą i utrzymywania w pl rodziny a naciagnac ukrow za 1800 płn na łapę , dać 500 na dziecko, Polacy jak wyjezdzacie to zabieracie rodziny i nie wysyłajcie tu kasy
nk
5 lata temu
niech ci pracodawcy co maja problem ze znalezieniem pracownikow dadza uczciwie i godnie zarobic a przy okazji nie podchodza do pracownika z szacumkiem to takich ala problemow nie beda mieli a i z checia polacy ktorzy ciezka pracuja na emigracji wroca
bDUjxnjD
looo
5 lata temu
12h pracy za marną pensję i się dziwią, że Polacy nie chcą pracować.
hh
5 lata temu
Nie chcemy tych banderowców. Tylko się obejrzeć i zaraz będzie cała armia OUN-B u nas...
Najnowsze komentarze (26)
san
5 lata temu
Nie potrzeba w Polsce V kolumny
Zdzich
5 lata temu
No to w Przemyślu będzie powtórka z Wołynia. Skoro się pozwala, to nad słabymi nie ma co się litować.
ass
5 lata temu
No i bardzo dobrze ! Połowę Polskich filozofów wyjechało na zmywak do IRL a u nas brakuje rąk do pracy , niech pracują Ukraińcy .
bizneswomen
5 lata temu
Jakie przyjechać ja sie pytam, oni juz tu sa !! Przynajmniej na dolnym śląsku dolnośląskie i opolskie,na ulicach po rusku gada co 10 obywatel,a na dworcach zwłaszcza we Wrocławiu to tej hołoty masę jest, poznać ich można od razu maja masę toreb z biedronki obwiązanej taśmami klejącymi :D a nasi pracodawcy sie cieszą,ze znaleźli plebs do robienia za garnek ryżu,a sami za zaoszczędzone pieniądze jada na Majorki kilka razy w roku,ja tam zatrudniam tylko polaków, płace ile mnie stać,na wczasach nie byłam od 6 lat i żyje...
NIE PLATFORMI...
5 lata temu
Wygnali za chlebem dwa miliony Polaków ,sprowadzili nam dwa miliony Ukraińców ,dobre polskie układy aby wydupczyć własny naród.
Realista
5 lata temu
Prywaciki, to faktycznie ebzmózgie i tepe matoły. Polakom nie daja zarobic a wiekszosc towarów spzredaja w Polsce...przyjmują do roboty ukrainców..ciekawe czy te ich towary też będa kupowac :)
AntyTeza
5 lata temu
Czyli wiecej niz Polakow w UK
PonjarTyTania...
5 lata temu
jakiej pracy ? przeciez tu jej nie ma to szybko wroca
bDUjxnjv
Rubin
5 lata temu
Niech zaczna placic min.35 zl na godz to polak przyjdzie a nie grosze.
fff
5 lata temu
wolę Ukraińców niż beżowych
Realista
5 lata temu
Polnocne Koreanczycy juz pracuja legalnie w Polsce
looo
5 lata temu
12h pracy za marną pensję i się dziwią, że Polacy nie chcą pracować.
swoj
5 lata temu
co tu gadac za mniejsza kaske chca pracowac i super my i tak smigamy po swiecie za robota a ktos nasz kraj musi dalej budowac...
Patria
5 lata temu
A po co nam Ukraińcy? Lepiej niech nam oddadzą nasze miasta na wschodzie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić