REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Wojciech Darewicz17.04.19 (13:46)

Niepokojące zdjęcia satelitarne z Korei Północnej

Amerykańscy eksperci przeanalizowali zdjęcia satelitarne, które wykonano w zeszłym tygodniu nad północnokoreańskim regionem Jongbjon. Obawiają się, że do znajdującego się tam Ośrodka Badań Jądrowych trafiła nowa dostawa radioaktywnego materiału.
Getty Images

Niepokojący widok. Na zdjęciach eksperci odkryli pięć specjalnych wagonów, służących do transportu materiałów radioaktywnych. Dostrzegli je nieopodal laboratorium radiochemicznego. Może to świadczyć o tym, że reżimowy ośrodek wznosił prace nad obróbką uranu.

Wcześniej te same wagony pojawiały się, gdy do północnokoreańskiego Ośrodka Badań Jądrowych przywożono materiał radioaktywny lub zajmowano się procesem jego utylizacji. Trudno jest wykluczyć możliwość, że teraz pojawiły się tam ponownie w związku z taką działalnością – tłumaczą waszyngtońscy eksperci cytowani przez Reutera.

REKLAMA

Nieudane porozumienie. Niepokojące zdjęcia pojawiają się po fiasku rokowań między Donaldem Trumpem a Kim Dzong Unem. W Hanoi północnokoreański dyktator żądał zniesienia sankcji, USA zapewniało mu wsparcie gospodarcze, ale tylko w przypadku denuklearyzacji. Kim Dzong Un zapowiedział, że jest gotowy wznowić rozmowy, gdy Trump wróci z "odpowiednim nastawieniem".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Kim podziwia samoloty

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij