REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kacper Krysztofik08.05.18 (09:12)

Niepokorny łoś w Świdniku, samotny kangur w Krakowie. Koniec majówki przyciągnął zwierzęta do miast

Końcówka długiego majowego weekendu przyniosła dwa nietypowe zdarzenia, na które służby porządkowe, choć zaskoczone, musiały stanowczo zareagować. W niedzielę musiały łapać kangura na jednej z krakowskich działek, a następnego dnia policjantom przyszło przeganiać łosia ze świdnickich ulic.
Facebook.com

"Po działce przy ul. Osterwy skacze kangur." Takie zgłoszenie trafiło do krakowskiego patrolu straży miejskiej w niedzielny poranek. Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod wskazane miejsce, rzeczywiście zastali skaczącego torbacza. Na szczęście okazało się, że zwierzę jest już poszukiwane przez właściciela, dlatego przygarnęli torbacza i zaopiekowali się nim do momentu pojawienia się właściciela. Gdy mężczyzna zgłosił się po swoją zgubę, oprócz kangura otrzymał mandat - za niezabezpieczenie miejsca przebywania zwierzęcia.

REKLAMA

Kolejny dzień także zaskoczył mundurowych. Tym razem zgłoszenie trafiło do świdnickich policjantów. Po jednej z głównych ulic tego miasta spacerował łoś. Chodził środkiem ulicy, chodnikami, nie zważał na czerwone światła i nieprzyzwoicie długo przyglądał się znakom drogowym. Po prostu łoś! Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, z pomocą radiowozu odprowadzili dzikiego zwierza na tereny zielone, gdzie bezpiecznie mógł się oddalić.

Zobacz również: *Jak przeżyć majówkę w pracy *

Policja
Policja

To jednak nie koniec. Kilka godzin po tym jak łoś został odprowadzony na peryferia Świdnika, policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Ten sam niepokorny zwierz, który za nic miał przepisy ruchu drogowego, wdarł się na teren prywatnej posesji, jak gdyby nigdy nic. Gdy łoś tylko zobaczył nadjeżdżający radiowóz, tak się przestraszył, że przeskoczył płot domostwa i uciekł do lasu.

Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij