Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Nieświadomi zagrożenia łowili ryby. Tuż za nimi czaił się niedźwiedź

58

Fotograf dzikiej przyrody z Alaski zrobił niesamowite zdjęcie, na którym widać dwóch wędkarzy, a za nimi skradającego się niedźwiedzia. Potężny drapieżnik znajdował się zaledwie kilka metrów od nich.

Nieświadomi zagrożenia łowili ryby. Tuż za nimi czaił się niedźwiedź
(Kennedy News, Robert Hawthorne)

Robert Hawthorne zrobił zdjęcie podczas ostatniej wizyty w Parku Narodowym Katmai na Alasce. Fotograf podobno ostrzegł mężczyzn przed niedźwiedziem, ale dopiero po uchwyceniu sceny na swoim aparacie.

Wierzcie lub nie, ale rybacy nie myśleli o niczym innym, jak tylko o łowieniu ryb. Nie byli świadomi, że tuż za nimi czaił się niedźwiedź - powiedział The Sun Hawthorne.

Fotograf potwierdził, że obaj wędkarze uciekli przed niedźwiedziem. Nic im się nie stało, choć byli nieco wstrząśnięci spotkaniem z drapieżnikiem.

Wszyscy natychmiast pytają: „Co się potem stało? Czy żyją?”. Ludzie nie wyobrażają sobie, że mogą być tak blisko niedźwiedzia i nie zostać zaatakowani, a ja ich nie winię. Niedźwiedź naprawdę nie był zainteresowany rybakami, chociaż mógł być zainteresowany tym, że kradną mu ryby - mówi Hawthorne.

Park Narodowy Katmai na Alasce jest domem dla tysięcy niedźwiedzi brunatnych. Niektóre z nich ważą od 300 do ponad 400 kilogramów.

Zobacz także: Zobacz także: Ciekawski niedźwiadek. Mężczyźni zerwali się na równe nogi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić