REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski22.07.19 (16:03)

Nigeria. Muzułmanin uratował 262 chrześcijan. "Zabijcie mnie"

Władze USA uhonorowały muzułmanina, który uratował życie 262 chrześcijan podczas ataku w Nigerii. O nagrodzie, jaką otrzymał imam Abubakar Abdullahi, piszemy w ramach naszej akcji #DziennaDawkaDobregoNewsa.
zrzut ekranu / Facebook.com

Abubakar Abdullahi udzielił schronienia 262 chrześcijanom. Ofiary uciekały przed pasterzami należącymi do grupy etnicznej Fulani, w większości składającej się z wyznawców islamu.

Do ataku doszło 23 czerwca 2018 roku w środkowej Nigerii. Napastnicy zorganizowali skoordynowany atak na chrześcijan zamieszkujących dziesięć wiosek w regionie Barkin Ladi.

REKLAMA

Imam dał schronienie swoim chrześcijańskim sąsiadom, ukrył 262 osoby w swoich meczecie i domu. Stał przed drzwiami, konfrontując się z muzułmańskimi napastnikami i prosząc ich, aby oszczędzili życie chrześcijan, a nawet oferując, żeby zamiast nich zabili jego – powiedział Sam Brownback, amerykański ambasador wolności religijnej, którego cytuje CNN.

Zobacz też: Wyznania religijne w Polsce. Mamy więcej buddystów niż muzułmanów

Abubakar Abdullahi został uhonorowany przez Departament Stanu USA. Przyznano mu International Religious Freedom Award. Wraz z nim nagrodzeni zostali czterej inni liderzy religijni z Sudanu, Iraku, Brazylii i Cypru.

Konflikt sięga 2013 roku. Od tego czasu pasterze z grupy etnicznej Fulani walczą z rolnikami w tym regionie, wśród których większość stanowią chrześcijanie. Imam Abubakar Abdullahi zdołał uratować wielu ludzi, ale nie wszystkich – w atakach w czerwcu 2018 roku życie straciło ponad 80 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij