Wróć na
Dagmara Smykla
|

Nowa decyzja chińskich władz ws. koronawirusa. Miała być utrzymana w tajemnicy

70
Podziel się

Chińskie władze wprowadziły nowy system weryfikacji prac naukowych dotyczących koronawirusa przed ich publikacją. Badania nad pochodzeniem śmiertelnego wirusa muszą być dodatkowo sprawdzone przez urzędnika administracji centralnej. "Chcą, żeby ludzie myśleli, że koronawirus nie powstał w Chinach" - uważają badacze.

Chiny. Władze ograniczają badania naukowe nad koronawirusem
Chiny. Władze ograniczają badania naukowe nad koronawirusem (Getty Images)
bCYYDxmJ

Chińskie władze cenzurują badania naukowe na temat koronawirusa. Zgodnie z nową dyrektywą rządu centralnego każda praca naukowa na temat koronawirusa SARS-CoV-2 musi przejść przez dodatkową kontrolę przed publikacją.

Koronawirus w Chinach. Kontrola badań naukowych

Najostrzejsze restrykcje dotyczą badań na temat pochodzenia wirusa. Oprócz dodatkowej weryfikacji przeprowadzonej przez radę uniwersytetu, treść artykułu musi zostać przesłana do urzędników ministerstwa edukacji. Dopiero zaakceptowany przez nich materiał może zostać opublikowany.

Od stycznia chińscy badacze napisali wiele artykułów na temat koronawirusa. Niektóre przedstawione przez nich dane stały w sprzeczności z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez chiński resort zdrowia. To wzbudziło podejrzenia o fałszowanie skali epidemii w chińskich mediach społecznościowych i w mediach na całym świecie.

bCYYDxmL

Zobacz też: Koronawirus a żywność. Ardanowski: "Wystarczy dla nas, eksport na razie się zerwał"

Uważam, że jest to skoordynowany wysiłek chińskiego rządu, aby kontrolować narrację na temat koronawirusa i sugerować, jakby wybuch epidemii nie miał miejsca w Chinach. Nie sądzę, aby tolerowali jakiekolwiek obiektywne badania w celu zbadania pochodzenia tej choroby - powiedział CNN chiński badacz, który zabronił dziennikarzom ujawniać swoje nazwisko.

Komunikaty na temat nowych ograniczeń opublikowały dwa uniwersytety. Źródło CNN uważa, że treść nowych postanowień rządu miała pozostać poufna, jednak ktoś nieświadomy ich politycznego charakteru zdecydował się na publikację. Po kilku godzinach ze stron Uniwersytetu Fudan w Szanghaju i China University of Geoscience w Wuhan usunięto ogłoszenia, jednak kopie można przeczytać tutaj i tutaj.

bCYYDxmR

W Chinach od dawna znikają ludzie krytykujący władze za koronawirusa. Jednym z nich jest Ren Zhiqiang, chiński potentat na rynku nieruchomości. Mężczyzna zniknął na krótko po tym, jak w otwartym liście skrytykował prezydenta Xi Jinpinga, nazywając go "klaunem". Mimo braku nowych wieści przeciwko miliarderowi ruszyło śledztwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCYYDxnm
KOMENTARZE
(70)
Wedek
5 miesięcy temu
Nic z tego. Mleko już się rozlało
mysza
5 miesięcy temu
Bojkotujmy towary z Chin!!
czesio
5 miesięcy temu
Każdy kto ma trochę oleju w głowie, wie że to zaplanowana akcja, żeby zgnoić ludzkość a potem sterowac i wyzyskiwać...
bCYYDxnn
Kik
5 miesięcy temu
Dalej kupujcie ten Chiński badziew w ktòrym pełno jest szkodliwych zwiazkòw !!!!
maria
5 miesięcy temu
Chiny powinnyza to zaplacic izolacja gospodarcza i ekonomiczna
Najnowsze komentarze (70)
GOŚĆ
5 miesięcy temu
Tylko dopisujcie przy każdym komentarzu, że badania były finansowane przez USA , które obecnie natychmiast wstrzymał prezydent.
Obserwator
5 miesięcy temu
Lepiej stracić poddanych niż stracić twarz. Taka kultura.
marephi
5 miesięcy temu
i bardzo dobrzde bo agenci CIA finanswowini przez USA są Pośród naukowców chńskich za odpowiednie po myśli USA opracowanie dużo dużo pieniądza. Bil Geitz stoi za tym wirusem i to Amerykańscy żołnierze go przywieźi do Wuhan na olimpiade wojskową w Październiku 2019 roku . w ListopADZIE Z CHin naplywały raporty do CIA o rozwijaącym sie wirusie w społeczności Wuhan . Wynki dla amerykanów byly rewelacyjne
marephi
5 miesięcy temu
i bardzo dobrzde bo agenci CIA finanswowini przez USA są Pośród naukowców chńskich za odpowiednie po myśli USA opracowanie dużo dużo pieniądza. Bil Geitz stoi za tym wirusem i to Amerykańscy żołnierze go przywieźi do Wuhan na olimpiade wojskową w Październiku 2019 roku . w ListopADZIE Z CHin naplywały raporty do CIA o rozwijaącym sie wirusie w społeczności Wuhan . Wynki dla amerykanów byly rewelacyjne
ania
5 miesięcy temu
nudy zapraszam na moje nudesy moj nick na stronie anianapalonaa wbijajcie i piszcie do mnie https://ô.cc/ania.napalonaa
takto
5 miesięcy temu
Wchodząc do Unii sami zgodziliśmy się na zniszczenie naszego przemysłu i stanie się rynkiem zbytu, taki był warunek naszego przyjęcia. Co bardziej dochodowe przedsiębiorstwa zostały przejęte i teraz są w rękach tzw biznesmenów (zgadnijcie co to za ludzie w większości) Sprawdźcie pochodzenie naszych krezusów biznesu i będzie wszystko jasne.
Juro
5 miesięcy temu
Chiny jak Rosja będa kłamac i wmawiać że białe to czarne i odwrotnie. Tam komunizm oparty na strchu i nieawiści do czlowieka wyżera mózgi.
Plan Chin
5 miesięcy temu
Centralizacja przemysłu światowego w Chinach. Dzięki temu z biednego kraju komunistycznego Chiny stają się bogate. Chciwość zachodnich kapitalistów przysłania im rozsądek zabierając obywatelom swoich krajów prace przenosząc zakłady do komunistycznego kraju posiadającego broń jądrową. W kolejnych latach Chiny stają się potęgą ekonomiczną i militarną- teraz już wykupują firmy za granicą i to już na zachodzie na ogromną skalę, coraz bardziej też grożą Tajwanowi. Dzięki sile i bogactwu Chiny posuwają się do destabilizacji świata. Wybucha pandemia wirusa- 30 km od Wuhan znajduje się laboratorium wojskowe pracujące nad bronią biologiczną. Szczepionka zapewne istnieje od początku. Oficjalna wersja- od mięsa węża spożytego z targu- podobno odkryto fragment genomu gada. Jeszcze dwukrotnie zmieniano wersję na nietoperza i ostatecznie na łuskowca. Od tys lat tradycyjnie Chińczycy spożywają takie rzeczy- i nie było epidemii? Dziwne badania skoro za każdym razem co innego rzekomo ustalano- jest już podejrzenie matactwa. Publiczni lekarze, którzy ostrzegają ludzi są szykanowani przez władze i znikają. WHO tymczasem kryje chińczyków- czyżby łapówka? Zaraza rozlewa się na świat- umierają masowo ludzie, staje cała gospodarka, a Chińska pracuje pełną parą nadal sprzedając towary światu.Padają oskarżenia wobec Chin które wbrew faktom idąc retoryką radziecką zwalają winę na amerykańskich żołnierzy przebywających w ub roku na zawodach sportowych w Wuhan- którzy w/g nich podrzucili wirusa. Czy USA miałyby korzyść rozdmuchując zarazę- skala ofiar w USA i działania WHO wykluczają taki scenariusz. Motyw i cele Chin: wojna z USA Chinom jest niepotrzebna i szkodliwa, ale aby wykluczyć z ich planu wszelkie działania USA przeciw Chinom należało USA zdestabilizować i osłabić na ich własnym terenie- powodując priorytetowe problemy, którymi USA zajmowałyby się u siebie. Jako najludniejszy kraj świata w celu odwrócenia oskarżeń wobec siebie poświęcają część (dla nich niewielką) własnych obywateli skazując ich na śmierć. Świat sparaliżowany zajmuje się sobą, Chiny nadal produkują i sprzedają wciąż bogacąc się- korzystając z sytuacji przejmują zagraniczne zakłady za bezcen. Tak samo osłabiona jest Rosja- ten sam kraj od którego Chiny uczyły się podłości i cynizmu- kraj który jest celem Chin, a konkretnie Syberia- najbogatszy obszar na świecie w złoża naturalne- co do której Chiny mają wiekowe roszczenia. Atomowe uderzenie będzie szybkie, precyzyjne wręcz chirurgiczne, a świat ze strachu nie kiwnie palcem- na pomoc Rosji, która dotychczas zastraszała wszystkich nikt nie pójdzie. Chiny tę wojnę już wygrały...
bCYYDxnf
Tktm
5 miesięcy temu
Łasi na kasę i tani szajs popieraliśmy zbrodniczy system, teraz zbieramy tego efekty. Nakładać embargo, zacząć od żarcia i surowców, mają wszystko wyśpiewać. Po Czarnobylu HBO tak się dać zrobić komunistom...
Jac
5 miesięcy temu
Chiny z swojego kraju zrobiły dla swoich obywateli obóz pracy. Garstka ludzi bogaci się na niewolnictwie. A świat udaje, że nie widzi bo najważniejsze są pieniądze.
Ada
5 miesięcy temu
To jest żarcie dzikich zwierząt,nietoperzy, psów , kotów przez Chińczyków. Nakazać im wegetarianizm, to wszystkie pandemie ustaną. MERS-CoV- przyczyna jedzenie wielbłądów, HIV- małp, SARS-w wyniku kontaktu ze zwierzętami trzymanymi w klatkach na targu itd.
Ada
5 miesięcy temu
To jest żarcie dzikich zwierząt,nietoperzy, psów , kotów przez Chińczyków. Nakazać im wegetarianizm, to wszystkie pandemie ustaną. MERS-CoV- przyczyna jedzenie wielbładów, HIV- małp, SARS-w wyniku kontaktu ze zwierzętami trzymanymi w klatkach na targu itd.
kloss88
5 miesięcy temu
teraz wiecie kto jest wrogiem swiata Nr 1 Chiny powinny zaplacic calemu swiatu odszkodowanie za wirusa a oni robia teraz najlepsze interesy na maskach idt.Chiny to wrog
ZLAPKURIERA
5 miesięcy temu
Nie wiadomo gdzie powstał, ale wiadomo gdzie go wypuszczono
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić