Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Opolskie. Pies brutalnie zabity. Zwierzę wisiało na drzewie

59
Podziel się:

Pies zginął z rąk 35-letniego mieszkańca gminy Grodków (woj. opolskie). Za brutalne zabicie psa mężczyzna z woj. opolskiego trafi na rok do więzienia. Dostał także zakaz posiadania zwierząt.

Opolskie. Pies brutalnie zabity. Zwierzę wisiało na drzewie
(Policja)

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Komisariat policji w Grodkowie (woj. opolskie) otrzymał zgłoszenie z jednej z gminnych miejscowości. Dzwoniła kobieta, która zauważyła wiszące na drzewie ciało psa. Wszystko wskazywało na to, że zwierzak został w bestialski sposób zabity.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zobaczyli psa wiszącego na drzewie. Zabezpieczono ślady i dokonano dokładnych oględzin. Dzięki zeznaniom mieszkańców udało się ustalić, kim jest właściciel zwierzęcia.

Okazało się, ze za zabiciem psa stoi jego właściciel, 35-letni mężczyzna. W chwili zatrzymania przez policję miał we krwi 2,5 promila alkoholu. Zaczął się awanturować i mówić, że ze swoim psem może robić, co tylko mu się podoba.

Właściciel psa usłyszał zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze rocznego pozbawienia wolności. Oprócz tego przez 10 lat będzie miał zakaz posiadania zwierząt.

Zobacz także: Zobacz także: Każdy zna tę minę. Oto co naprawdę znaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(59)
Ok
3 lata temu
Powinien jeszcze dostać nakaz wplaty 100 tys zł na schronisko. Niech spłaca 20 lat + odsetki. Najlepiej jeszcze z kosztami komorniczymi. Przy każdej wpłacie by widział dział potrącenia i przypominał by sobie o tym psie.
pik
3 lata temu
ciekawe kto ten zakaz wyegzekwuje
!!!!
3 lata temu
Odmóżdżenie naszego społeczeństwa jest przerażające i to w wielu kierunkach. A najgorsze jest to , że wciąż rośnie.
hambura
3 lata temu
A co do sądów to ja wam opowiem coś lepszego : w mojej sprawie w sądzie pracy sędzina uznała,że wiarygodne jest zeznanie byłego pracodawcy,że umówiłam się z nim ,że będę pracowała ZA DARMO ;-) Miałam umowę o pracę, zakres obowiązków. I jak to skomentować ? To jest prawo ? sad apelacyjny uznał moją apelację za "polemikę" z trafnymi ustaleniami sądu pierwszej instancji ;-) Matrix ?
przem
3 lata temu
W/g wyliczeń, jeden pies ma poziom intelektualny 10 zwolenników pewnej partii. Dlatego psy są tak okrutnie przez w/w zwolenników tępione. Kompleks niższości. Mniej więcej tak samo jest ze stosunkiem do Żydów. Kompleks niższości przeradzający się w agresją.
weganin
3 lata temu
eee codziennie umierca sie miliony zwierzat zebys ty czytelniku mial maslo albo mleko parowke czy hamburgera...gdzie tu logika...przestancie jesc zwierzeta, nosic ich skory ..
cathy mathy
3 lata temu
Rok ? ! To jakieś kpiny !
ELSA
3 lata temu
PO CO ARESZT PO CO WIĘZIENIE ?? ROBIĆ DOKŁADNIE TO SAMO TYM OPRAWCOM I GWARANTUJĘ ŻE BĘDZIE TO BARDZIEJ DOTKLIWE NIŻ KARA WIĘZIENIA
jasiu
3 lata temu
mam nadzieje ze wspołwięzniowe mu trochę dołozą
refleksja
3 lata temu
kolejny dowód na to że prawo i życie to są dwie różne sprawy w tym dzikim kraju prawo nie działa np na drogach gdzie mimo kar jest tylu pijanych nie działa w stosunku do traktowania zwierząt nie działa nigdzie a władza uchwalając kolejne kary umywa ręce i zadowolona z siebie że coś zrobiła a nic nie zrobiła człowiek ma czegoś nie robić nie ze strachu bo to nie działa człowiek ma czegoś nie robić dlatego że jest człowiekiem i potrafi myśleć a zachowanie ludzi w tym dzikim kraju jest irracjonalne 90% katolików w biblii ich duchowym przewodniku napisane jest będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego albo nie rób drugiemu co tobie niemiłe albo nie pożądaj żony bliźniego swego ani żadnej rzeczy która jego jest przecież co to jest jak nie prawo to im każe Bóg to o co tu chodzi obłudnicy?
Sad
3 lata temu
To są nasze sądy, to jest kara za zamordowanie niewinnego zwierzaka. Niech to szl....... trafi. To jest dobra zmiana. Szkoda gadać
sat
3 lata temu
Chłop żywemu nie przepuści la la la la Chłopy folwarczne!
mk
3 lata temu
za niska kara
Kundel bury
3 lata temu
Sądy to kpina..... Zostaje tylko nadzieja w recydywie.... Wyrok dla wsioka :zamiana miejscami z lampą w celi...... Panowie nie zawiedzcie nas
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić