Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Pielęgniarka pomyliła ampułki. Niemowlę zmarło

24
Podziel się:

Trzymiesięczna dziewczynka zmarła po tym, jak pielęgniarka krakowskiego szpitala pomyliła ampułki z lekiem.

Pielęgniarka pomyliła ampułki. Niemowlę zmarło
(Fotolia)

Tragedia miała miejsce 8 lipca na oddziale obserwacyjno-zakaźnym szpitala im. Stefana Żeromskiego. Sprawy wcześniej nie ujawniano. Dziennikarze RMF FM ustalili, że "pielęgniarka zamiast chlorku sodu podała dziewczynce chlorek potasu". Oznacza się je odpowiednio NaCLl i KCl.

Błąd zauważono od razu, ale niestety dziecka nie udało się uratować - czytamy.

Prokuraturę i policję zawiadomiła sama dyrekcja szpitala. Przekazano już całą dokumentację medyczną. Wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka. Sprawczyni tragedii została zawieszona. Pielęgniarka pracowała w szpitalu od dwóch lat. Objęto ją, podobnie jak personel oddziału i rodzinę dziecka, opieką psychologa i kapelana.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
emerytka
6 lat temu
Pielęgniarkom nie chce się pracować. Po operacji musiałam wypraszać się o zmianę opatrunku, a starsza pani leżała zasikana po pachy , a salowa czekała na społeczną pomoc, która miała przyjść później. Bez łapówek nic koło ciebie nie zrobią i trzeba płacić za każdą usługę. Nie mogłam w to uwierzyć co się dzieje w szpitalach. Nikt na te leniwe krowy nie ma wpływu, one łaskę robią, że pracują, możesz zdechnąć im właśnie o to chodzi.
O,koń
6 lat temu
To są skutki wychowywania ludzi w relatywizmie, w bylejakości, w kompromisowości, w lenistwie, w nieposzanowaniu człowieka i ogólnie życia. To się działo od 7 lat propagandy PO w takim tonie. Patriotyzm tez wg. Tuska np. jest bzdurą... przypomnijcie sobie jego wypowiedzi.
czempek
6 lat temu
A tak narzekaja ze ciezkie warunki pracy i ze za malo zarabiaja a na pracy sie nie znaja tylko strajkowac umieja..dziecka szkoda jej nie koniecznie
w
6 lat temu
Drażni mnie to udawanie jacy to biedni wszyscy. Nauczyciele biedni, pielęgniarki biedne, bo tak się dla pacjentów poświęcają, wszyscy biedni. Moja mama jest pielęgniarką. Żadna się nie lubi przemęczać. Córka w szpitalu była to pies z kulawą nogą nie zajrzał, tyle co minimum zrobić, resztę rodzice, którzy i tak płacą za pobyt z dzieckiem. Sama w szpitalu też leżałam nie raz i różnie bywa, jedne są miłe drugie jak wroga traktują, bo samą obecnością tyłek im zawracamy, ale ani jedne ani drugie nie lubią się przemęczać, a rozdzielanie leków, które i tak przychodzą porcjowane i oznakowane z apteki to dla nich syzyfowa praca. I tutaj zdziwienie, że w pracy się pracuje. A co rodzicom tego dziecka po tłumaczeniu, że zmęczona była? Wyśpi się odpocznie, a dziecko, wnuk nie odżyje. To nie zmęczenie. To lenistwo, nie zależało pielęgniarce na dobru pacjenta to i nie chciało się dwa razy w kartę dla pewności sprawdzić. Współczuję pielęgniarkom sytuacji na rynku, jednak nic tego nie usprawiedliwi.
Jaco
6 lat temu
Te wszystkie zastrzyki i szczepionki sa szkodliwe dla zdrowia!!! Niepotrzebne to nikomu!!
gość
6 lat temu
"NaCLl i KCl. " nie wiem jakich związków chemicznych są to wzory ale na pewno nie chlorku potasu i chlorku sodu.
viki
6 lat temu
STtraszne,ogromna tragedia dla tylu osób,szczerze wspólczuję-pielęgniarka.
123231
6 lat temu
wow chciała zostać pielęgniarką ratować życie pomagać i taka wpadka współczuję bo to będzie ją kosztować duuuużo zdrowia i współczucia dla rodziny dziecka.
fghjkl
6 lat temu
Już kapelan zaopiekuje się ich kieszeniami. Tylko się trzymac za kieszenie, o jejku, ratujta...
gość
6 lat temu
tzn. nie chciałam być pielęgniarką
gość
6 lat temu
między innymi z tego powodu nie jestem pielęgniarką
?
6 lat temu
"opieką" kapelana??????? Nie dość, że psycholodzy to na dodatek zatrudnienie w szpitalu za kasę tłumu kiecki..no nie..
monika
6 lat temu
ciekawa jestem czy dyrekcja równie sumiennie zapewnia bezpieczeństwo pacjentom poprzez zatrudnienie odpowiedniej liczby położnych i pielęgniarek.Bo znając Polską rzeczywistość to jak zwykle był to błąd spowodowany pośpiechem i przemęczeniem personelu,którego w stosunku do ilości obowiązków jest po prostu za mało.Wyrazy współczucia dla rodziny dziecka i pielęgniarki.
cała polska
6 lat temu
Prokurator się pomylił wsadzili niewinnego. Mechanik zapomniał dokręcić koła zginął człowiek itd... itp...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić