Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Planeta X może istnieć. NASA: Ale nie zniszczy Ziemi tak prędko

36
Podziel się:

Amerykańska Agencja Kosmiczna postanowiła zabrać głos na temat legendarnej Planety X, nazywanej też Nibiru. I ku zaskoczeniu nie wszystkie rewelacje wyznawców spiskowej teorii dziejów zostały zdementowane. Jednak nie ma obaw. Tajemnicza planeta nie sprowadzi zagłady na nas. A w każdym razie jeszcze nie teraz.

Planeta X może istnieć. NASA: Ale nie zniszczy Ziemi tak prędko
(iStock.com, maciek905)

Ci, którzy mówią o Nibiru, mogą mieć rację co do jednej rzeczy. Na krawędzi Układu Słonecznego może istnieć planeta, choć naukowcy nie mają co do tego stuprocentowej pewności. Jednak teraz prawdopodobieństwo jeszcze bardziej wzrosło i specjaliści z NASA są niemal pewni, iż jest dziewiąta planeta naszego układu.

Istnieje teraz pięć różnych obserwacji wskazujących na jeszcze jedną planetę - twierdzi Konstantin Batygin, astrofizyk z Caltech w Pasadenie w najnowszym oświadczeniu opublikowanym przez NASA.

Znaleźliśmy wiele dowodów pośrednich na istnienie planety - twierdzą profesor Batygin wraz z astronomem Mike'em Brownem. Teraz spoglądają daleko w niebo za pomocą zaawansowanych teleskopów, aby spróbować dostrzec samą planetę - pisze "The Independent". Jest to trudne, ponieważ ciało niebieskie ma być bardzo odległe, ukryte i ciemne. Szanse wzrosły po tym, jak ekipa zaprzęgła do pracy superteleskop Subaru w Obserwatorium Mauna Kea na Hawajach.

Pięć rożnych obserwacji to pięć różnych zagadek do rozwiązania. Wszystkie wyjaśnia obecność dziewiątej planety. Jeśli nie brać pod uwagę tego wyjaśnienia, trzeba by stworzyć pięć różnych teorii tłumaczących każdą zagadkę z osobna - dodaje profesor Konstantin Batygin.

Zobacz także: Zobacz także: Śmiertelne zagrożenie czyhające w kosmosie

Nieodkryta jeszcze planeta może kiedyś doprowadzić do zagłady naszego układu. Naukowcy podejrzewają, że może ona rozciągać orbity innych planet i w ten sposób ostatecznie zniszczyć Układ Słoneczny. Nie stanie się to jednak prędko, a na pewno nie tak szybko, jak zapowiadał David Meade, autor książki "Planet X: The 2017 Arrival". Już kilka wyznaczonych przez niego terminów zagłady nie sprawdziło się, ale cwany autor nie zraża się tym i wciąż wyznacza kolejne "końca świata".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
Mara
5 lata temu
To ide pakowac walizki
Cokacola
5 lata temu
Dziennikaz zostw spirytus . Pij kole
Leci
5 lata temu
Nibiuru leci prosto na wiejska . Uslyszl przemowienie Antka I dodal gazu
Niburu
5 lata temu
Macierewicz napewno wie . Wybuchnie I po wszystkim
pilot
5 lata temu
Takie pierdoły tylko tuuu.
Ołówek
5 lata temu
Lubię czytać bzdury o Nibiru czy innych bzdetach albo o płaskiej ziemi. Kupa śmiechu przy tym.
Rysiek
5 lata temu
Jest to niemożliwe!!!! Bo słońce oddzialywuje na planety wzajemnie i planeta owa byłaby za daleko by okrążąć słońce jeszcze po mocno wydłużonej elipsie!!!! Jest to fizycznie niemożliwe!!! A te opisy to bajki dla dzieci
ysiek
5 lata temu
Może są i 3-4 takie palnety?? ALe ciemnogród
okok
5 lata temu
Cały świat funkcjonuje tylko na oszukiwaniu jednych przez drugich.Z zasady jedni na tym zarabjają a drudzy tracą
niko
5 lata temu
okres orbitalny takej planety trwa wuchtę lat krótko mówiąc, więc o zagładzie w ogóle nie rozmawiajmy, to gorsze niż wróżenie z fusów. Co do istnirnia samej planety i jej poszukiwań - sam teleskop Subaru cudów nie zdziała - więcej bym oczekiwał od projektu na ZOONIVERSE gdzie każdy może pomóc w analizie zdjęć które sfotografowały hipotetyczny fragment nieba po którym owa planeta "się porusza"
WEF
5 lata temu
kurde układ słoneczny jest mały a ONI NIE MOGĄ ZNALEŹĆ W NIM CAŁEJ PLANETY !!!!!!!!!!!!!
Jakub Wędrowy...
5 lata temu
planeta Bimbru zniszczy naszą cywilizację!!
xyz
5 lata temu
Nubira się zbliża! Annunaki zaatakują niebawem!
qwerty
5 lata temu
Ten quiz jest z tyłka wzięty... równie dobrze możecie dać zdjęcie zboża i spytać czy to Nebraska czy Pcim Dolny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić