Po raz pierwszy w "Playboyu" pojawiła się kobieta w hidżabie

25
Podziel się:

Noor Tagouri to 22-letnia amerykańska dziennikarka, która właśnie przeszła do historii. W październikowym numerze "Playboya" pojawiła się dumnie nosząc hidżab na głowie. Plany muzułmanki sięgają jednak znacznie dalej.

Po raz pierwszy w "Playboyu" pojawiła się kobieta w hidżabie
(Instagram/ntagouri)

Młoda muzułmanka jest "renegatką" numeru. Ubrana w jeansy, skórzaną kurtkę i Conversy pozuje na tle namalowanej na ścianie amerykańskiej flagi. Całości dopełnia tradycyjna muzułmańska chusta, czyli hidżab. Wiele kontrowersji krąży ostatnio wokół tego typu nakryć głowy, jednak właściciele "Playboya" postanowili złamać tabu i po raz pierwszy na łamach magazynu zaprezentować taki ubiór - informuje news.com.au.

Dla Tagouri to ważny moment, ale jej plany są bardziej ambitne. Dziennikarka chce zostać pierwszą prezenterką wiadomości w komercyjnej stacji telewizyjnej w USA noszącą na co dzień hidżab. Póki co pracuje jednak w małej agencji Newsy produkującej krótkie materiały wideo.

Tagouri uważa, że bycie muzułmanką uczyniło z niej lepszą dziennikarkę. Jej zdaniem dzięki temu łatwiej zdobywa zaufanie osób, z którymi przeprowadza wywiady. Wie, jak to jest być fałszywie przedstawianym przez media. Dlatego kiedy mówi, że chce pokazać świat taki, jaki jest naprawdę, ludzie jej wierzą. W sieci dziewczyna doznaje wiele nienawiści ze strony innych, jednak nie przykłada do tego wagi. Pracuje i czeka na swoją szansę. Może już niedługo?

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić