o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Po Sztokholmie czas na Berlin. Imigranci narzucają swoje prawo

Podziel się

Nieustanny napływ uchodźców to nie jedyne wyzwanie stojące przed Europą. Coraz częściej mówi się, że imigranci osiadający na Starym Kontynencie i próbują lokalnie narzucać swoje prawo.

Uchodźcy w Berlinie
Uchodźcy w Berlinie (East News, Lukasz Szelemej)
bESPbhoB

O takiej sytuacji w Berlinie informuje TVP Info. Stacja powołuje się na niemiecki dziennik „Tagesspiegel”, cytujący raport badacza islamu – Mathiasa Rohego:

Rohe dowodzi, że w dzielnicach Kreuzberg, Neukoelln, Moabit i Wedding, gdzie działalność arabskich gangów jest szczególnie silna, panuje „atmosfera strachu”.

Badacz zauważa, że imigranci ignorują niemieckie prawo. Zastępują je regułami opartymi na archaicznym postrzeganiu honoru.

bESPbhoD

*Problem z imigrantami mają także Szwedzi. *We wrześniu Jarosław Kaczyński powiedział, że w Szwecji istnieją 54 strefy, w których obowiązuje szariat, co w praktyce wyklucza kontrolę państwa na poziomie lokalnym. Było to po części przypomnienie informacji sprzed roku, kiedy media informowały o tzw. muzułmańskim problemie Szwecji i płonących przedmieściach Sztokholmu.

Jak wówczas podawało tvn24.pl, lokalna policja mówiła o problemach z integracją przybyszów. Odwołano się także do statystyk kryminalnych, w których bardzo często pojawia się młodzież cudzoziemska.

Szwedzi również odczuwają skutki kryzysu imigracyjnego. Chcą "oddać" reszcie Europy 23 tys. uchodźców z Syrii, Iraku i Erytrei. Polski udział w tym przedsięwzięciu to 1800 osób. Dlaczego? Jak mówi "Rzeczpospolitej" Tove Ernst, rzeczniczka Komisji Europejskiej, Bruksela chce ulżyć Szwecji, bo ta "nie radzi sobie z obecną falą przybyszy".

bESPbhpe
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić