Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Pociąg miał półgodzinne opóźnienie. Maszynista spóźnił się do pracy

6
Podziel się

Pociąg na trasie Łódź Widzew – Łowicz zrobił przymusowy, dłuższy postój w Zgierzu. Nie było komu poprowadzić go w dalszą podróż. Pasażerów pozostawiono samych sobie.

Pociąg miał półgodzinne opóźnienie. Maszynista spóźnił się do pracy
(Pixabay.com)
bEUqCCKt

*Do Zgierza podróż przebiegała bez zakłóceń. *Tam jeden kolejarz skończył pracę, a w dalszą drogę pasażerów miał poprowadzić jego zmiennik. Niestety, do pracy nie dotarł na czas - podaje "Dziennik Łódzki".

*Mężczyzna nie zaspał, ale utknął w innym pociągu. *Pociąg PKP Intercity, który wiózł do pracy nie mógł ruszyć z miejsca z powodu pękniętej szyny.

*Na pomoc ruszył dzielny dyspozytor. *Wysłał samochodem kolejnego maszynistę, aby ten poprowadził pociąg do Łowicza.

bEUqCCKv

*Pasażerowie nie mogli nic zrobić. *Pozostało im cierpliwie czekać, aż kolej rozwiąże swoje problemy. Zastanawiali się jednak, dlaczego maszynista, który skończył swoją zmianę i wiedział, że nie ma jego następcy, po prostu poszedł sobie do domu.

*Przewoźnik tłumaczy. *Łódzka Kolej Aglomeracyjna twierdzi, że pierwszy maszynista nie opuścił pociągu, tylko z kierownikiem nadzorował pojazd do przyjazdu innego maszynisty.

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, maszyniści nie mogą pracować więcej niż 12 godzin w ciągu doby. Jest to związane z bezpieczeństwem oraz odpowiedzialnością za zdrowie i życie pasażerów - dodaje w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Anna Kulik, rzeczniczka ŁKA.

bEUqCCKW
KOMENTARZE
(6)
Andrzej
6 lat temu
Nie narzekajcie. Maszynista tak jak kierowca TiRa ma ograniczony czas pracy. To dla waszego bezpieczeństwa. Nikt chyba by nie chciał, żeby pociąg prowadził śpiący mechanik prawda?
twoj nick
6 lat temu
Takie bzdury to pisza, a co sie dzieje jak sa afery politykow to milcza.
tuna
6 lat temu
Ale afera!
bEUqCCKX
miqsatko
6 lat temu
Całe szczęście ze maszynistom płacą za godzinę pracy nie za przejechane kilometry bo na chleb by nie zarobili.
c
6 lat temu
To jeszcze nic, co mają powiedzieć ludzie co pociąg czy autobus przyjeżdża doń raz w tygodniu czy miesiącu !
qweq
6 lat temu
Oczywiście wtopa PKP że nie udało się dopiąć dowozu maszynisty, natomiast sam postój jak najbardziej słuszny. Gdyby cokolwiek się stało (np. samobójca wskoczył pod pociąg), a okazałoby się że maszynista pracował nie 12h, a 12.5h, to miałby ogromne problemy - utrata pracy, zarzuty prokuratorskie itp.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić