Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Podejrzani o zabójstwo Jana Kuciaka wyszli na wolność

11
Podziel się

Słowacka policja wypuściła z aresztu siedmiu włoskich biznesmenów, których w ostatnim artykule Kuciak oskarżył o przynależność do mafii i malwersacje podatkowe.

Podejrzani o zabójstwo Jana Kuciaka wyszli na wolność
(Facebook.com)

Śledczym nie udało się udowodnić, że mieli coś wspólnego ze śmiercią dziennikarza. Jednym z zatrzymanych był Antonio Vadala, który według artykułu, miał m.in. pośredniczyć w wyprowadzaniu milionów euro z unijnych dotacji.

Śledczy mają, zgodnie z prawem, 48 godzin na to, żeby po zatrzymaniu przedstawić dowody niezbędne do wniesienia oskarżenia. Jeżeli nie mamy takich dowodów, musimy zwolnić wcześniej zatrzymanych - brzmi oświadczenie wydane przez policję.

Jan Kuciak pracował od trzech lat dla portalu aktuality.sk. Zajmował się zagadnieniami związanymi z gospodarką, ale przede wszystkim opisywał przypadki dużych oszustw podatkowych.

W ostatnim czasie 27-latek zajmował się sprawą przedsiębiorcy Mariana Kocnera podejrzewanego o malwersacje przy sprzedaży mieszkań w luksusowych apartamentowcach Five Star Residence w Bratysławie. Reporter śledczy twierdził, że biznesmen prowadził transakcje w taki sposób, aby wyłudzić VAT w kwocie nawet 12 mln euro. Ze sprawą związani mają być politycy rządzącej partii Smer.

Zobacz także: Zobacz także: Zemsta Rosji za zniszczenie Su-25 i śmierć pilota

Wraz z 27-letnim dziennikarzem zastrzelona została jego partnerka. W niedzielę 25 lutego, późnym wieczorem policjanci pojechali do domu pary w mieście Velka Maca (około 65 kilometrów od Bratysławy) sprawdzić, co się z nimi dzieje.

Kiedy policjanci weszli do środka, znaleźli dwa ciała. Funkcjonariuszy zaalarmowała matka partnerki Jana Kuciaka. Kobieta od dłuższego czasu nie mogła się skontaktować z córką. To dlatego pojechali do domu dziennikarza - informował macierzysty serwis Kuciaka, Aktuality.sk.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(11)
monachium
4 lata temu
to tak jak sprawa ucichła z Kajetana P.kiedyś ktoś tu dobrze napisał ze zrobią z niego psychicznego bo mamunia pracuje w sądzie i sie nie pomylił
Aga
4 lata temu
Sam fakt, ze zginal znaczy, ze odkryl prawde
wierzący
4 lata temu
Skorumpowani politycy, skorumpowane organa ścigania, skorumpowany świat... A u nas to samo. Morderców Papały brak, wg skorumpowanej policji Lepper się powiesił. Samobójstwo popełnił rzekomo także generał Petelicki i wielu innych znanych ludzi. Polską, Słowacją pewnie i innymi państwami rządzą mafie. Myślą, że są mocni, że mają broń, pieniądze i mogą robić wszystko i że kara ich nigdy nie spotka za to co robią. Mylą się. Przyjdzie śmierć, przyjdzie i kara. Módlmy się oby nas nie spotkała. Zaufajmy Bogu i nawróćmy się.
rett
4 lata temu
Będzie jak w Polsce z Markiem Papałą lub Jolantą Brzeską i Olewnikiem.
abcd
4 lata temu
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
Jack
4 lata temu
Czas nauczyć się, że przy aresztowaniu takich typków używa się broni!
wyrocznia
4 lata temu
Kara i tak ich nie ominie,ta najwyższa najsprawiedliwsza.
OLe
4 lata temu
Faszyści!
obiektyw
4 lata temu
a to nie peło, taki odpowiednik słowacki...
Kulson
4 lata temu
Mordercy generała Papały od lat są na wolności. Brak dowodów.
pw
4 lata temu
Widocznie nie byli PODEJRZANI , tylko PODEJRZEWANI , a to zasadnicza różnica.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić