Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Polak zdewastował kościół w Rzymie. Rzucał groźby

134

Mężczyzna wtargnął do kościoła Santo Spirito in Sassia. Włoskie media podają, że był w szale. Ciężkim przedmiotem niszczył wystrój świątyni i groził zakonnicy, która chciała go powstrzymać. Zatrzymali go karabinierzy.

Polak zdewastował kościół w Rzymie. Rzucał groźby
(Shutterstock.com)

Motywy działania chuligana nie są jasne. Wiadomo, że Polak wbiegł do kościoła znajdującego się niedaleko Placu Świętego Piotra i uszkodził figurę Alojzego Gonzagi oraz znajdujący się pod nim ołtarz. Zakonnicy, która chciała go powstrzymać, zagroził atakiem.

Sprawca uderzył figurę jezuity kolumną od balustrady. Znalazł ją w kaplicy. Do wybryku doszło 28 września około godziny 8 rano.

Mężczyzna został zatrzymany przez patrol karabinierów. Obecnie znajduje się w areszcie.

*Nazwa kościoła Santo Spirito in Sassia pochodzi od "szkoły saskiej". *Było to miejsce w którym pielgrzymi, przybyli z północnej Europy, znajdowali pomoc duchową i materialną. W świątyni znajduje się wiele wybitnych dzieł sztuki z różnych epok. W 1991 roku papież Jan Paweł II ustanowił go tytularnym kościołem kardynalskim.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Wandal zapomniał o monitoringu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić