aktualizacja 

Polityk określił "Inkę" mianem "Siedziku**y". Sprawę bada policja

135

Działacz prorosyjskiej partii Zmiana działającej w Polsce, Łukasz Gajewski, zamieścił na Facebooku pełen nienawiści wpis odnoszący się do pogrzebu Danuty "Inki" Siedzikówny. Polityk nazwał bestialsko zamordowaną kobietę "Siedziku**ą" i pochwalił się, że na śmierć skazał ją major o takim samym nazwisku, jakie nosi właśnie autor wpisu. Sprawę bada policja.

Polityk określił "Inkę" mianem "Siedziku**y". Sprawę bada policja
(Forum/Lukasz Dejnarowicz)

O komentarzach Gajewskiego jest głośno od kilku dni. Mężczyzna tuż przed uroczystościami pogrzebowymi "Inki" i "Zagończyka" pragnął uzyskać rozgłos, zamieszczając na Facebooku obraźliwe wpisy. Oprócz pełnego inwektyw postu, dodał także zdjęcie z zerwaną na mieście klepsydrą, zadając pytanie swoim internetowym znajomym: "A Wy czym się podcieracie gdy skończy się papier?".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

* Użytkownicy Twittera są zniesmaczeni sytuacją. * Zapytali w serwisie społecznościowym, czy służby podejmą kroki prawne w celu ukarania Gajewskiego. W odpowiedzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji napisało, że "minister Mariusz Błaszczak polecił policji przeprowadzenie czynności sprawdzających w tej sprawie".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Partia Zmiana to marginalne ugrupowanie otwarcie wspierające politykę Władimira Putina. 17 maja funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali m.in. lidera tego ugrupowania Mateusza Piskorskiego pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Lider zmiany otwarcie pochwalał rosyjską agresję na Ukrainę oraz aneksję Krymu. Ostatnio o partii Zmiana głośno było, kiedy jeden z jej członków, Jarosław Augustyniak, wraz Januszem Korwinem-Mikke pojechali do Czeczeni na wizytę do wiernego Putinowi premiera Ramzana Kadyrowa.

Autor: Kamil Królikowski

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić