Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Wiślicki
|
aktualizacja

Polski kierowca żył w momencie ataku. Walczył do końca

119
Podziel się

Oględziny zwłok Polaka znalezionych w ciężarówce, która w poniedziałek wjechała w berliński jarmark świąteczny, wykazały, że kierowca dopiero po wszystkim został zastrzelony przez zamachowca. W wyniku ataku zginęło 12 osób, a 48 zostało rannych. Trwają poszukiwania zamachowca.

Polski kierowca żył w momencie ataku. Walczył do końca
(PAP/EPA, BRITTA PEDERSEN)
bETAhQCt

To, co wydarzyło się w kabinie ciężarówki, próbuje odtworzyć niemiecki "Bild". Według gazety, powołującej się na policyjne źródła, 37-latek najprawdopodobniej próbował powstrzymać zamachowca, rzucając się na niego. W samochodzie doszło do szamotaniny, o czym świadczą ślady walki i rany zadane Polakowi nożem. Kiedy samochód rozjechał ludzi i stanął, sprawca strzelił do kierowcy i uciekł.

*Ofiarę rozpoznał jego kuzyn i zarazem szef, Ariel Żurawski. *Właściciel firmy transportowej spod Gryfina poinformował dziennikarzy, że Łukasz U. wracał z Włoch i w Berlinie ciężarówka miała zostać rozładowana. Pokazał także na telefonie zdjęcie kuzyna. Kilka godzin przed tragicznymi wydarzeniami zrobiła je kamera ochrony w berlińskiej restauracji.

bETAhQCv

*Po zdarzeniu aresztowano podejrzanego o zamach 23-letniego Pakistańczyka. *Nie przyznał się jednak do winy. Po serii przesłuchań zostal wypuszczony. Brakowało dowodów na to, że to on był zamachowcem. Według niemieckiej policji prawdziwy terrorysta wciąż może być na wolności. Do zorganizowania ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bETAhQCW
KOMENTARZE
(119)
Gość er
5 lata temu
Nikt nie ma pojęcia co tam się działo ale od razu wielki bohater...może miał nóż albo klamkę przy głowie i zaczął się nagle sxamotac i płakać żeby go napastnik puścił. ..zwyczajnie walczył o życie. ..
Ja
5 lata temu
Jedno jest pewne że Niemczech jest syf ! Niedługo szwaby będą emigrować do Polski , i będą błogosławić wielkiego człowieka jakim jest PAN KACZYŃSKI !!!
Pl.
5 lata temu
Boże to dzięki PiS nie ma tej hołoty w Polsce ! Panie Kaczyński jest Pan wielki !!! Zacznijmy teraz strzelać do hołoty PO,PSL, SB-Nowoczesna ! Zniszczyć zarazę anty-Polską PO,PSL,SB-Nowoczesna. Obywatele Bóg wam odpuści za likwidację bandziorów z PO, SB-Nowoczesna.A Komorowskiego można codziennie obrzucać kałem ! przed jego zgładzeniem ! Bo to pospolity bandyta !
bETAhQCX
qwert
5 lata temu
głosuje zawsze na PIS
Baśka
5 lata temu
Polak prowadził już pocięty do miasta, niedaleko jarmarku Bożonarodzeniowego jak pokazały dane GPS ciężarówa coś się plątała po okolicy, więc wtedy to zastrzelił Polaka bo zoriętował się co się kroi, stąd ślady walki w kabinie. Polski kierowca był mu potrzebny do pewnej chwili, później podrzucił dokumenty zmylające trop, a sam po nocnym przesłuchaniu został wypuszczony na wolność.
asd
5 lata temu
Kogo obchodzi jakiś tirowiec ? Niemcy wymordowali tylu polaków a teraz mamy ich bronić bez przesady sami są sobie winni
Romek
5 lata temu
Może też tak być, że terrorystów byłó dwóch, wcześniej pocieli nożem kierowcę tira i sami jechali, jednak ocknął się polski kierowca więc go zastrzelili. Po masakrze, obaj wybiegli z tira... i teraz czy policja złapała jednego i się wyślizgał bo zamało dowodów, a drugi gdzieś biega. Czy to zamachowiec/cy podrzucili te dokumenty pod siedzenie dla zmyłki, a może zrobili to milicjanci bo nie mają sprawców ujętych a opinia publiczna żąda ściętej głowy?
Z pełnią szac...
5 lata temu
Stawiam pod rozważenie pochowanie ciała naszego bohatera na Wawelu. Sugeruję żeby naród niemiecki wymusił to na Polakach. Pewnie gdyby współpracował z zamachowcem to nadal by żył.
Adam
5 lata temu
Bądźmy gotowi na wszystko. Wróg u bram. Kibice wszystkich POLSKICH drużyn-jednoczcie się.
POLAK
5 lata temu
WALCZYŁ JAK SOBIESKI POD WIEDNIEM CHWAŁA WIELKI POLSKI BOHATER.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i ponownie obronił niemcom t........ki.
Bogdan
5 lata temu
Kondolencje dla rodziny kierowcy. Proponuje pooglądać film BITWA POD WIEDNIEM, nic oprócz metod walki islamu z innymi wyznaniami od tamtych czasów się nie zmieniło...
kwch
5 lata temu
Pierwszy w Europie którego można uznać za poległego w walce a nie za zabitego.
głos
5 lata temu
ciekawe, ale rosyjskie media mówiły o zamachowcu Polaku, może to była ustawka?
bETAhQCP
NIKTO
5 lata temu
Skoro był pocięty nożem i nie zabity natychmiast to znaczy że nie został zabity również w momencie ucieczki bo zamachowiec nie miał na to czasu... Bardzo realna jest opcja ze policja niemiecka zastrzeliła go w momencie gdy zamachowiec uciekł a oni pomyśleli że to on przeprowadził zamach... ale to tylko jedna z wielu teorii internetu...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić