Piotr Kalsztyn| 
aktualizacja 

"Poproszę striptiz na gardło”. Jak klienci aptek mylą nazwy popularnych leków

26

Nie jest łatwa praca aptekarza. Zwłaszcza gdy trzeba czasem powstrzymać się od śmiechu.

"Poproszę striptiz na gardło”. Jak klienci aptek mylą nazwy popularnych leków
(Agencja Gazeta, Cezary Aszkiełowicz)

Młodzi farmaceuci mają swój satyryczny fanpage na Facebooku. Dzielą się tam nietypowymi sytuacjami w pracy aptekarza. Na stronie "Będąc młodym farmaceutą" publikują również najzabawniejsze wpadki klientów aptek. Czasami przekręcali oni nazwy, a w innych przypadkach tworzyli nieznane wcześniej farmaceutom terminy.

Jeden z klientów chciał zakupić Strepsils Intensive. Zamiast tego powiedział "poproszę striptiz intensywny na bolące gardło”. Klient, który był ciekawy ceny Pentohexalu zapytał "po ile macie Pensasexal?”.

*W aptece mieszają się klientom nie tylko nazwy leków. *Mają problemy również ze zwykłymi terminami. Wśród hitów znalazły się m.in. prośby o "sól filozoficzną”, "test przeciwciążowy”, a także "olejek z osiołka”.

Zobacz także: Zobacz także: Młodzież odurza się lekami

*Absurd goni absurd. *Jeśli już wszystkie nazwy są poprawne, to czasem dochodzi do próśb, które z logiką nie mają nic wspólnego. Jeden z klientów miał prosić o specyfik "na pocenie się mózgu”. Inny chciał za to "stoperan do uszu”. Kolejnym hitem jest wypowiedź na temat tranu – "nie chcę go, bo mi po nim łuski rosną”.

Problemów przysparza także kozieradka. Na produkty wytwarzane z tej rośliny mówiono, że są z "koziorożca” albo "kazirodki”. Proszono również o maść "z zęba diabła”, gdy klientowi chodziło o preparat z czarciego pazura. Młodzi farmaceuci wskazali także zdanie, które bardzo często słyszą w aptekach – "Nie pamiętam, jak to się nazywało, ale jak mi pani pokaże, to będę wiedział, że to ten lek”.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić