Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Prysł mit bezpiecznego Paryża. "260 tys. napaści seksualnych w komunikacji miejskiej"

502
Podziel się:

Urzędnicy nie chcą komentować szokujących danych.

Prysł mit bezpiecznego Paryża. "260 tys. napaści seksualnych w komunikacji miejskiej"
(Getty Images/David Ramos)

W ostatnich dwóch latach aż 220 tys. kobiet było napadniętych i molestowanych seksualnie w komunikacji miejskiej Paryża. W sumie, Francuskie Biuro ds. Monitorowania Przestępczości (ONDRP) uważa, że ofiarami przemocy seksualnej mogło w tym czasie paść około 267 tysięcy osób. Prezentowane dane autorzy określają się mocno zaniżonym szacunkiem.

Uwaga opinii publicznej skupia się kwestii przemocy domowej, tymczasem zjawisko molestowania w transporcie publicznym lub innych miejscach publicznych jest w równym stopniu poważne - "The Independent" cytuje z raportu.

Wspomniane ataki obejmują przypadku wymuszonego całowania, obnażania się, obmacywania i gwałtów. Cytowane liczby ofiar pochodzą z policyjnych statystyk za lata 2014-2015. - Rok na Ersamusie w Paryżu był fantastyczny, ale nie raz opluwano mnie, nazywano k..wą, także obmacywano - komentuje na Twitterze dziennikarka Siobhán Dowling.

W październiku, w rankingu Fundacji Thomson Reuters, Paryż ogłoszono trzecim najbardziej przyjaznym kobietom miastem i 4. najmniej obarczonym ryzykiem przemocy seksualnej - dodaje gazeta.

Większość przypadków molestowania miała miejsce w czasie jazdy pociągu albo autobusu. Ofiary w ten sposób nie mogły uciec oprawcom, zauważają autorzy raportu.

Francuzki pod wpływem raportu dołączyły do globalnej akcji #MeToo. Swoje bolesne historie opatrując hasztagiem #BalanceTonPorc, czyli "ujawnij swoją świnię". Francuskie ministerstwo równości płci odmówiło mediom komentarza.

Zobacz także: Zobacz także: Sprawa polskiego seryjnego gwałciciela umorzona

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(502)
Pluje
5 lata temu
Zdjęcie z góry to chyba nie z Paryża...
Czoko Fanatic
5 lata temu
Francuzi - ci rodowici,od pokoleń - powinni w rewanżu zacząć obmacywać te apetyczne czekoladki mmm... a jest za co złapać,oj jest...
Marek Proszek...
5 lata temu
Teraz POproszę o komentarz panów Schetynę, Czarzastego oraz Petru, co o tym sądzicie? Kto jest winny owej sytuacji? Czy nadal chcecie tych ludzi sprowadzić tutaj? Czy gotowi bylibyście przyjąć pełną odpowiedzialność za nich? To Wy ich chcecie,nie my.
ReloafAimFire
5 lata temu
Kiedy rozpocznie się ODSTRZAŁ MAŁP?
maja
5 lata temu
zwolujemy posiedzenei ke i pe w sparwie praworzdanej francji!
Ggg
5 lata temu
Ale jaja
DoRoboty!
5 lata temu
To co wyczynia się w Niemczech, Francji, Włoszech i innych krajach przechodzi ludzkie pojęcie.. Unia Europejska staje z programem "Otwarte Bramy" po czym nasi znajomi, partnerki a nawet partnerzy są obmacywani a nawet gwałceni przez takich zwyrodnialców jak Ci "uchodźcy".. Ich nie można nazwać uchodźcami.. Siedzą na swoich leniwych pupach, dostają kasę za nic nie robienie, dostają mieszkania i zamiast w rekompensacie jakoś zacząć pracować, postarać się wtopić w społeczeństwo Europejskie to w prezencie dowiadujemy się za kilka dni, że nasza partnerka została zgwałcona przez islamistę. Jeszcze na dodatek bluźniąc przy tym, że zrobił to bo tak nakazał mu Allah. Świństwem jest to jak niektóre Rządy reagują na to.. Raczej zlewają... Taki urzędnik Europejski jedzie na te zgromadzenie, w którym mają zostać podjęte konkretne zmiany dotyczące uchodźców, czy nawet słynni Przywódcy państwowi rozmawiają o takich sprawach a do tej pory nie zauważyłem aby cokolwiek się zmieniło. Przykro :/
Mat
5 lata temu
Ministersto rownosci plci kurrrr jaa pierrr
Zacofany
5 lata temu
Ale coś się dzieje a nie jak w zaściankowej Polsce.
anty uchodzca...
5 lata temu
w polsce nie da rady obmacywac , kibole przeklepia kazdego ciemnego uchodzce ☺😁 i happy bedzie jeszcze .
jasyr
5 lata temu
kiedys takich politykierów wieziono na gilotynę
hak
5 lata temu
Ale makaron... tego nie dostrzega a czepia się Polski. To fasek niepełnosparwny umysłowo
Juh
5 lata temu
Jak patRzę na te brzydkie feministki tobie dziwi mnie że hca muzlmanow. Znowu jestem za aborcją kiedy na nie patrZę.
Anty kod
5 lata temu
W Polsce to jeszcze gorzej państwo policyjne nikt nikogo nie dotyka reżim totalny a tam każdy robi co chcę wolny świat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić