Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
06.08.16 (11:46)

Przeklinasz, bałaganisz i późno chodzisz spać? To dobry znak

Według naukowców siedzenie do późna w nocy jest cechą charakterystyczną dla inteligentnych ludzi. Podobną oznaką wskazującą na wysoką inteligencję są: przeklinanie i swobodne podchodzenie do kwestii czystości.
Fotolia

Im później chodzisz spać, tym jesteś bardziej inteligentny? Wyniki badania opublikowane w branżowym magazynie "Psychology Today" sugerują, że ponadprzeciętnie inteligentne dzieci wyrastają na późno chodzących spać dorosłych. Badania wykazują również, że co prawda osoby chodzące później spać radzą sobie w szkole gorzej, niż ci wcześnie wstający, to w późniejszej fazie życia osiągają większe sukcesy.

Przeklinanie nie jest oznaką ubogiego słownictwa. Co prawda takie przekonanie jest powszechne, to nauka jednak je obala. Osoby używające wulgaryzmów - według badań amerykańskich psychologów - nie robią tego dlatego, że nie mogą na ich miejsce znaleźć odpowiednich słów. Jest wręcz odwrotnie. Emocjonalne i językowe testy potwierdziły, że najbardziej inteligentne osoby również najwięcej przeklinały.

REKLAMA

Bałagan to tak naprawdę uporządkowany chaos. Przynajmniej wśród inteligentnych osób. Badanie na uniwersytecie w Minnesocie wykazało, że niechęć do sprzątania podyktowana była zajęciem mózgu innymi myślami. Ponadto bezładne otoczenie sprzyja kreatywności, podczas gdy porządek stopuje oryginalne myśli.

Autor: Bartosz Nowak

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij